Notowania

tajlandia
24.05.2010 14:38

Tajlandia: Godzina policyjna ma być ponownie przedłużona

Armia Tajlandii - obawiając się nowych zamieszek - chce przedłużenia o siedem dni godziny policyjnej w Bangkoku i 23 innych regionach kraju - poinformował w poniedziałek rzecznik sił zbrojnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Armia Tajlandii - obawiając się nowych zamieszek - chce przedłużenia o siedem dni godziny policyjnej w Bangkoku i 23 innych regionach kraju - poinformował w poniedziałek rzecznik sił zbrojnych. *

"Mamy informacje, że są grupy i ludzie, którzy wciąż pragną wywoływać chaos w licznych regionach" - powiedział na konferencji prasowej rzecznik wojskowy Sansern Kaewkamnerd.

Przedłużenie godziny policyjnej, która miałaby trwać od północy do godz. 4 rano czasu miejscowego, musi być formalnie zatwierdzone przez rząd na cotygodniowym posiedzeniu, które odbędzie się we wtorek.

Godzinę policyjną po raz pierwszy wprowadzono w niektórych regionach Tajlandii 19 maja po zamieszkach i podpaleniach, do których doszło, gdy wojsko rozbiło obóz antyrządowych demonstrantów w Bangkoku. Po informacji o szturmie na obóz demonstrantów w stolicy zamieszki wybuchły również w miastach Udon Thani i Khon Keon na północnym wschodzie Tajlandii.

Pierwotnie godzina policyjna trwała od godziny 23 do 4 rano. W sobotę władze Tajlandii przedłużyły godzinę policyjną do wtorku.

Prowincje, w których obowiązuje godzina policyjna, znajdują się na północy i północnym wschodzie kraju. Są to regiony wiejskie, z których pochodzi większość "czerwonych koszul" - zwolenników byłego premiera Thaksina Shinawatry, domagających się ustąpienia rządu i rozpisania nowych wyborów parlamentarnych. (PAP)

mmp/ ap/

6295207 arch.

Tagi: tajlandia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz