Notowania

zamieszki w syrii
29.09.2011 13:39

Tak Asad karze dyplomatów za poparcie dla opozycji

Zwolennicy prezydenta Syrii Baszara el-Asada obrzucili kamieniami i pomidorami ambasadora USA Roberta Forda i towarzyszących mu amerykańskich dyplomatów, którzy w Damaszku przybyli na spotkanie z członkiem syryjskiej opozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Zwolennicy prezydenta Syrii Baszara el-Asada obrzucili kamieniami i pomidorami ambasadora USA Roberta Forda i towarzyszących mu amerykańskich dyplomatów, którzy w Damaszku przybyli na spotkanie z członkiem syryjskiej opozycji.

_ Dwa samochody należące do ambasady zostały uszkodzone. Delegacja USA jest nadal w budynku, który został otoczony przez tłum _ - powiedział świadek zdarzenia.

Według relacji świadków dyplomaci odwiedzili w Damaszku Hasana Abdelazima, centrowego polityka, który za warunek do jakichkolwiek rozmów z reżimem Asadem uważa zakończenie pacyfikowania przez władze trwających od pół roku antyrządowych protestów.

Podobna sytuacja jak z ambasadorem Fordem spotkała w zeszłym tygodniu ambasadora Francji Erica Chevalliera, który wychodząc ze spotkania z greckoprawosławnym patriarchą Antiochii i całego Wschodu Ignacym IV został obrzucony jajkami i kamieniami.

W lipcu ambasadorzy USA i Francji pojechali do Hamy, na zachodzie Syrii, w geście poparcia dla demonstrujących przeciwko reżimowi. Ich wizyta spotkała się z ostrym sprzeciwem syryjskich władz, które oświadczyły, że takie gesty zachęcają do przemocy.

O sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t156269.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowe;sankcje;wobec;syrii;powstrzymaja;rezim,150,0,908438.html) W tym kraju już nie zainwestują. Za karę UE planuje zakazać tworzenia joint ventures z przedsiębiorstwami syryjskiego sektora energetycznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t156269.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;bilans;starc;w;syrii;zginelo;juz;2600;osob,144,0,907408.html) 2600 ofiar. Zbrodnia przeciw ludzkości? Tyle osób zginęło w Syrii od połowy marca, gdy w kraju wybuchły antyrządowe protesty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/liga;arabska;odwraca;sie;od;syrii,9,0,904457.html) Syria to nie Libia, nie może liczyć na pomoc W trwających ponad pięć miesięcy protestach przeciw dyktatorowi Syrii zginęło ponad 2,2 tys. ludzi.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz