Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
talibowie
18.06.2013 20:30

Talibowie prowadzili tajne rozmowy w Norwegii

Szef dyplomacji Norwegii Espen Barth Eide oświadczył, że jego kraj odegrał kluczową rolę w procesie, którego rezultatem jest otwarcie przez afgańskich talibów biura w stolicy Kataru, Dausze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Magnus Froederberg/CC/Wikimedia)

Szef dyplomacji Norwegii Espen Barth Eide oświadczył, że jego kraj odegrał kluczową rolę w procesie, którego rezultatem jest otwarcie przez afgańskich talibów biura w stolicy Kataru, Dausze.

Eide poinformował, że talibowie prowadzili w tej sprawie tajne negocjacje w Norwegii w ostatnich miesiącach. Nie ujawnił, z kim rozmawiali. Cały proces był _ ściśle poufny, ale teraz możemy to ujawnić _ - powiedział państwowemu norweskiemu nadawcy NRK.

Norwegia była w przeszłości miejscem ważnych negocjacji pokojowych. W zeszłym roku doszło tam do porozumienia między rządem kolumbijskim a rebeliantami z FARC w sprawie przystąpienia do rozmów. Oslo było też gospodarzem organizowanych w tajemnicy spotkań przywódców Izraela i Palestyńczyków oraz pośredniczyło w 1996 r. w osiągnięciu porozumienia kończącego 36-letnią wojnę domową w Gwatemali.

Według informacji przekazanych we wtorek przez źródła w Białym Domu, w Dausze za kilka dni rozpoczną się negocjacje pokojowe między rządem afgańskim i talibami, z udziałem przedstawicieli władz USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Wymordowali wszystkich na posterunku Ciała zabitych policjantów znaleziono wczoraj wieczorem po tym, jak nie zameldowali się przełożonym.
Talibowie zaatakowali lotnisko w Kabulu Atak rozpoczął się przed świtem, ok. godz. 4.30 czasu lokalnego.
Talibowie potwierdzają śmierć dowódcy Zajmujący drugie miejsce w hierarchii dowódczej ich organizacji Wali-ur-Rahman zginął w ataku amerykańskiego drona.
Tagi: talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz