Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Talibowie zabili dyplomatę w Karaczi

0
Podziel się:

Uzbrojeni napastnicy na motocyklach zaatakowali w Karaczi samochód należący do konsulatu Arabii Saudyjskiej.

Talibowie zabili dyplomatę w Karaczi
(PAP/EPA)
bEIDBqvF

** Uzbrojeni napastnicy na motocyklach zaatakowali w Karaczi samochód należący do konsulatu Arabii Saudyjskiej zabijając saudyjskiego dyplomatę - poinformowali pakistańska policja i ambasador Arabii Saudyjskiej. Do zamachu przyznali się talibowie.

_ - Czterech ludzi na motocyklach ostrzelało samochód z dwóch stron - _ relacjonuje przedstawiciel policji_ . - Zabity obywatel Arabii Saudyjskiej sam prowadził samochód i prawdopodobnie jechał z domu do konsulatu _ - dodaje.

Do zamachu przyznali się pakistańscy talibowie powiązani Al-Kaidą. _ Bierzemy odpowiedzialność - oświadczył ich rzecznik w rozmowie telefonicznej z agencją Reutera . - Dopóki Ameryka nie przestanie ścigać Al-Kaidy i nie powstrzyma ataków samolotów bezzałogowych będziemy dokonywali takich zamachów _ - dodaje.

bEIDBqvH

Do ataku doszło w kilka dni po tym, jak nieznani sprawcy wrzucili dwa granaty do budynku saudyjskiego konsulatu w tym największym porcie handlowym Pakistanu. Wówczas nikt nie został ranny.

_ - Potępiamy ten atak. Nikt, kto przeprowadza takie ataki, nie może być muzułmaninem _ - oświadczył ambasador Abdul Aziz al-Gadir w rozmowie z agencją Reutera. Ambasador nie powiedział jednak, jakie funkcje sprawował zabity dyplomata.

Jak podkreśla agencja, terroryści z Al-Kaidy są wrogo nastawieni do saudyjskiego rządu i przysięgli zemstę za śmierć swojego przywódcy Osamy bin Ladena, który zginął 2 maja w Pakistanie zabity przez amerykańskich komandosów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t139317.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;pierwsza;zemsta;za;osame;bin;ladena,134,0,828550.html) "To pierwsza zemsta za Osamę bin Ladena" Co najmniej 80 osób zginęło w zamachach bombowych w Pakistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t138784.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niemczyk;terrorysci;nie;maja;bomby;atomowej;w;europie,206,0,823246.html) Niemczyk: Terroryści nie mają bomby atomowej w Europie Mówi się o niej od dawna, ale islamiści ciągle nie mają dostatecznych środków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t138123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;odwet;al-kaidy,72,0,822088.html) Zamach w Pakistanie. Odwet Al-Kaidy? Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu.
bEIDBqwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)