Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
09.06.2007 15:19

Targalski przywrócony w prawach członka zarządu

Rada Nadzorcza Polskiego Radia przywróciła w sobotę Jerzego Targalskiego w prawach członka zarządu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do RN. Targalski był zawieszony od 21 kwietnia w związku z zarzutami o jego naganne wypowiedzi pod adresem pracowników radia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada Nadzorcza Polskiego Radia przywróciła w sobotę Jerzego Targalskiego w prawach członka zarządu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do RN. Targalski był zawieszony od 21 kwietnia w związku z zarzutami o jego naganne wypowiedzi pod adresem pracowników radia. *

Rada powołała też w sobotę nowego członka zarządu - został nim Robert Wijas.

Targalski pozostawał zawieszony w związku z jego wypowiedziami, które ukazały się w mediach przy okazji przeprowadzanych przez radio zwolnień grupowych. Mówił wówczas m.in., że w Radiu "średnia wieku jest bliska tej na cmentarzu" oraz że "jak się puści w obozie koncentracyjnym miły głos, to też ludzie się z nim zżyją" (o popularności Tadeusza Sznuka). "Gazeta Wyborcza" przytaczała też relację Marii Szabłowskiej, której Targalski miał powiedzieć, że musi ona odejść z radia, bo on czyści je ze "złogów gierkowsko- gomułkowskich" i że "dookoła widzi same stare kobiety".

Targalski temu zaprzeczył, a publikacje "GW" określił jako "bezprzykładny, personalny i wyjątkowo niehonorowy atak" na niego, wytoczył też proces dziennikarzom "GW".

Nowo powołany członek zarządu Robert Wijas ma 36 lat, wcześniej był m.in. wydawcą serwisów w Radiu Wawa, a także managerem kanałów tematycznych TVN: TVN Turbo oraz TVN Style. Wijas objął w zarządzie Polskiego Radia wakujące od września stanowisko po Anirze Joannie Wojan. (PAP)

js/ hes/

Tagi: prawo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz