Notowania

wiadomości
06.11.2012 11:58

Targi Academia - od środy w stolicy

Około 40 wystawców weźmie udział w szóstej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia, które rozpoczną się w środę na Politechnice Warszawskiej. Rok temu w targach uczestniczyło 86 wydawnictw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Około 40 wystawców weźmie udział w szóstej edycji Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia, które rozpoczną się w środę na Politechnice Warszawskiej. Rok temu w targach uczestniczyło 86 wydawnictw.

Organizatorami targów są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (PW), a organizatorem wykonawczym Murator EXPO. Targi skupiają wydawców publikacji naukowych i podręczników akademickich oraz książek popularnonaukowych. Można na nich znaleźć publikacje o charakterze m.in. technicznym i humanistycznym. Obecność zapowiedziały m.in Wydawnictwo Arkady, Wydawnictwo Naukowe PWN, Helion SA, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Instytut Lotnictwa, Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut Badawczy, Rada Główna Instytutów Badawczych i wydawnictwa naukowe licznych uczelni.

Mniejsza liczba wystawców - około 40 w porównaniu z 86 z poprzedniego roku - wynika, zdaniem rzecznika prasowego Targów Academia, Pawła Waszczyka, "z ogólnie nieciekawej sytuacji panującej obecnie na rynku książki, także akademickiej". "Na targach odczuliśmy także problemy administracyjno-techniczne związane ze zmianami władz na uczelniach, nowymi budżetami, nowymi sposobami liczenia pieniędzy..." - powiedział PAP.

Pierwszego dnia targów odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia. W tegorocznej edycji wydawcy zgłosili do niej ponad 60 tytułów.

Poznamy również laureata nagrody Rektora PW za najlepszą książkę techniczną o charakterze dydaktycznym, nagrody Economicus "Dziennika Gazety Prawnej" dla najlepszej książki ekonomicznej, nagrody Technicus (przyznawanej przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT za najlepszą książkę z zakresu techniki) i nagrody im. prof. Jerzego Skowronka, przyznawaną autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Targi to nie tylko książki, ale i możliwość spotkania z autorytetami i uznanymi autorami - podkreśla Waszczyk. W środę prof. Grzegorz Kołodko wygłosi wykład pt. "Bestseller Wędrujący świat, czyli ekonomia dla ludzi", natomiast w czwartek prof. Tomasz Dołęgowski i dr Jacenty Siewierski poprowadzą spotkanie na temat "religii światowych wobec współczesnych wyzwań gospodarczych". Aż dwie atrakcje przewidziano na piątek. Najpierw prof. Jerzy Bralczyk i dr Jacek Wasilewski omówią nowe zjawiska w języku, później odbędzie się spotkanie z Władysławem Bartoszewskim (pt. "To co najważniejsze").

Z okazji targów wielu wydawców przygotowało dla zwiedzających rabaty. Po raz kolejny odbędzie się też akcja "Wymieńmy się książkami". Każdy może przynieść książki, na których mu już nie zależy, i wymienić je na te, które są mu potrzebne. Za każdy pozostawiony egzemplarz można wziąć inny spośród dostępnych na stoisku "Książka za książkę".

Targi Academia odbywać się będą od 7 do 9 listopada w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.academia.wuw.pl (PAP)

zan/ tot/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz