Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryści z Al-Kaidy uciekli z więzienia w Kirkuku

0
Podziel się:

Jest wśród nich 19 szczególnie niebezpiecznych przestępców, odpowiedzialnych za śmierć ponad 300 ludzi.

Terroryści z Al-Kaidy uciekli z więzienia w Kirkuku
(PAP/EPA)
bFfJGeWd

Z więzienia w Kirkuku, na północnym wschodzie Iraku, uciekło wielu terrorystów powiązanych z Al-Kaidą - poinformowała iracka policja.

Według rzecznika policji jest wśród nich 19 szczególnie groźnych przestępców, odpowiedzialnych za śmierć ponad 300 ludzi. Dwóch z uciekinierów jest skazanych na karę śmierci.

Okoliczności ucieczki nie są jeszcze znane. Według irackich mediów więźniowie wydostali się na wolność przez okno.

bFfJGeWf

Irackie MSW zwraca uwagę, że komórki Al-Kaidy dokonały w ostatnich tygodniach serii zamachów w Bagdadzie i okolicznych prowincjach, aby zwrócić na siebie uwagę przed szczytem Ligi Arabskiej, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu w irackiej stolicy. Resort zapewnia, że zagwarantuje bezpieczeństwo uczestnikom szczytu.

Szczyt Ligi Arabskiej ma odbyć się w Bagdadzie 27-29 marca; będzie to pierwszy taki szczyt w Iraku od 1990 roku. W związku z wydarzeniem podjęto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa i zmobilizowano tysiące ludzi. Władze ostrzegały, że przy okazji szczytu Al-Kaida, a także dawni sprzymierzeńcy obalonego i straconego dyktatora Saddama Husajna mogą dążyć do _ zasiania chaosu _.

Czytaj w Money.pl
Najważniejszy więzień Guantanamo. Ugiął się Ugoda sądowa obejmująca przyznanie się do winy oraz udzielenie oskarżycielom informacji pozwoli Khanowi na skrócenie wyroku do 25 lat więzienia.
Al-Kaida przyznaje się do mordercy z Tuluzy W komunikacie opublikowanym w internecie grupa wezwała Francję do ponownego rozważenia polityki _ wrogiej muzułmanom. _
Miał opinię świetnego żołnierza. Zamordował 16 cywili - _ Nie chcę widzieć w nim psychopaty, bo on nim nie jest _ - stwierdza jego były przełożony kpt Chris Alexander.
bFfJGeWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)