Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w jemenie
08.08.2013 07:33

Terroryzm w Jemenie. Holandia ewakuowała dyplomatów

Holandia zdecydowała się ewakuować z Jemenu swój personel dyplomatyczny - poinformowało MSZ w Hadze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Holandia zdecydowała się ewakuować z Jemenu swój personel dyplomatyczny - poinformowało MSZ w Hadze wczoraj wieczorem. Resort oznajmił, że kilka ambasad państw zachodnich, w tym Holandii, było _ potencjalnym celem ataku terrorystycznego _.

_ - Krok ten podjęty został w wyniku nowych informacji, według których kilka krajów zachodnich jest potencjalnym celem ataku terrorystycznego, Holandia jest wśród tych krajów _ - głosi komunikat MSZ.

Haga zdecydowała się już wcześniej ewakuować swój personel dyplomatyczny w Jemenie, zostawiając tam kilkuosobowy zespół, teraz i on został ewakuowany.

Ponadto Holandia zaapelowała we wtorek do swych obywateli mieszkających w Jemenie - według mediów, jest to około 40 osób - by stamtąd wyjechali.

Rzecznik rządu jemeńskiego poinformował w środę, że siły bezpieczeństwa udaremniły spisek Al-Kaidy, który miał na celu przejęcie kontroli nad kluczowymi elementami infrastruktury eksportu gazu i ropy.

USA i Wielka Brytania we wtorek zleciły ewakuację swoich ambasad w Jemenie, a przedstawicielstwa między innymi Francji, Niemiec i Holandii pozostają zamknięte od niedzieli. Jemeńskie siły bezpieczeństwa są postawione w stan gotowości. W kraju utrzymuje się wysokie napięcie, odkąd Stany Zjednoczone w piątek ostrzegły przed zagrożeniem atakami terrorystycznymi, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Udarmnili spisek Al Kaidy. Terroryści chcieli... Amerykanie prowadzą obławę na terrorystów ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu.
Alarm bombowy i ewakuacja konsulatu USA Pracownicy konsulatu w Mediolanie zostali ewakuowani.
USA zagrożone. Ambasady dłużej zamknięte Placówki miały być zamknięte jedynie w niedzielę, ale Departament Stanu USA zdecydował, że 19 z nich (na Bliskim Wschodzie i w Afryce) będzie nieczynna do soboty 10 sierpnia.
Tagi: terroryzm w jemenie, holandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz