Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Terroryzm w Pakistanie. Śmiertelne ofiary ataku na cywilów

0
Podziel się

Jak tłumaczyła policja, napastnicy z jadącego samochodu ostrzelali mikrobus, dwa inne pojazdy oraz przechodniów.

Terroryzm w Pakistanie. Śmiertelne ofiary ataku na cywilów
(AP/Fotolink/East News)
bEpXIXDp

Dziewięciu ludzi zginęło dziś w nocy w Pakistanie w ataku na mikrobus i dwa inne pojazdy na północnym zachodzie Pakistanu, w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowała pakistańska policja.

Uzbrojeni napastnicy, najprawdopodobniej bojownicy powiązani z talibami lub Al-Kaidą, dokonali napadu na rogatkach Peszawaru, stolicy Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej. Jak tłumaczyła policja, z jadącego samochodu ostrzelali mikrobus, dwa inne pojazdy oraz przechodniów.

Według danych Islamabadu w ciągu ostatnich 10 lat w atakach dokonanych przez sympatyków Al-Kaidy lub talibów zginęło 40 tys. ludzi. Ci islamscy ekstremiści za cel obrali sobie pakistańskie władze oraz obcokrajowców.

bEpXIXDr
Czytaj więcej w Money.pl
Doradzi Obamie w sprawie Afganistanu Szef amerykańskiej dyplomacji określił Dobbinsa jako jednego z _ najlepszych dyplomatów _.
Afganistan w tej sprawie jest już samodzielny Pakistan jako mocarstwo regionalne posiadające broń nuklearną jest uważany za kluczowy kraj w stabilizowaniu sytuacji w Afganistanie.
Zamach przed meczetem. Zamordował 20 osób Większość ofiar to ludzie, którzy wychodzili z meczetu na targ po piątkowych modłach.
bEpXIXDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)