Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Thomas Srnka prezesem BOP z grupy PKN Orlen

0
Podziel się:

Thomas Srnka został wybrany na prezesa i dyrektora generalnego płockiego
Basell Orlen Polyolefins (BOP) z grupy PKN Orlen. Srnka zastąpi Dicka Stolwijka, który zarządzał
spółką od grudnia 2013 r., a obecnie będzie dyrektorem w LyondellBasell w Holandii.

Thomas Srnka został wybrany na prezesa i dyrektora generalnego płockiego Basell Orlen Polyolefins (BOP) z grupy PKN Orlen. Srnka zastąpi Dicka Stolwijka, który zarządzał spółką od grudnia 2013 r., a obecnie będzie dyrektorem w LyondellBasell w Holandii.

Jak poinformował w środowym komunikacie BOP, Srnka pełnił ostatnio funkcję dyrektora produkcji na region obu Ameryk w LyondellBasell oraz był prezesem argentyńskiej spółki Petroken, należącej do LyondellBasell.

"Cieszę się, iż obejmując stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego BOP, będę mógł rozwijać firmę w oparciu o jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy" - powiedział Srnka, cytowany w komunikacie spółki.

Odchodzący z BOP Stolwijk został powołany na stanowisko dyrektora ds. strategii, planowania i analiz w LyondellBasell z siedzibą w Rotterdamie (Holandia). Przed objęciem stanowiska szefa BOP przez ponad pięć i pół roku był członkiem zarządu tej spółki. Był też prezesem Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż (BOPS), spółki handlowej zależnej od BOP.

"Praca w BOP i BOPS była dla mnie wspaniałym doświadczeniem zawodowym. Polska to kraj o ogromnych możliwościach rozwoju, którego wielką zaletą jest stabilna gospodarka. Czuję się zaszczycony, że mogłem przyczynić się do rozwoju polskiego rynku poliolefin" - podsumował Stolwijk.

W zarządzie BOP pozostali: Jerzy Nowaliński - dyrektor ds. produkcji, Helena Huovinen - dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz Jacek Podgórski - dyrektor finansowy.

BOP sp. z o.o. jest spółką joint venture powołaną w marcu 2003 r. przez PKN Orlen i Basell Europe Holdings, w której każdy z udziałowców posiada 50 proc. akcji. Produkowane tam poliolefiny są wykorzystywane przy wytwarzaniu opakowań spożywczych, części samochodowych, folii, pojemników przemysłowych oraz rur i włókien sztucznych.

W 2005 r. BOP uruchomił w Płocku dwie instalacje: do produkcji polipropylenu Spheripol - zdolność 400 tys. ton rocznie, oraz polietylenu wysokiej gęstości Hostalen - zdolność 320 tys. ton rocznie. BOP posiada także instalację do wytwarzania polietylenu niskiej gęstości Malen o zdolności produkcyjnej 100 tys. ton rocznie. (PAP)

mb/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)