Notowania

prezydent
16.12.2010 15:40

TNS OBOP: 52 proc. pozytywnie o pracy prezydenta

Ponad połowa Polaków - 52 proc. - uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Z dezaprobatą o jego pracy wypowiada się 26 proc. a 22 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w czwartek PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad połowa Polaków - 52 proc. - uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Z dezaprobatą o jego pracy wypowiada się 26 proc. a 22 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w czwartek PAP.

"Zdecydowanie dobrą" opinię o pełnieniu przez Komorowskiego funkcji głowy państwa ma 9 proc. respondentów; 43 proc. ankietowanych na pytanie, czy dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta odpowiedziało: "raczej tak". Odpowiedzi "raczej nie" na tak zadane pytanie udzieliło 17 proc. badanych. Natomiast 9 proc. respondentów ma "zdecydowanie złą" opinię o pracy prezydenta.

W porównaniu z badaniem z listopada notowania prezydenta poprawiły się. O 8 pkt proc. wzrosła liczba jego zwolenników, o 5 pkt proc. zmalała liczba przeciwników. Zmalała również - o 3 pkt proc. - liczba osób bez zdania na ten temat.

Działalności rządu krytycznie ocenia 54 proc. ankietowanych, w tym "zdecydowanie złe" zdanie o obecnej ekipie ma 14 proc. Zwolennikami gabinetu Donalda Tuska jest 37 proc. badanych (2 proc. ocenia pracę rządu zdecydowanie pozytywnie). 9 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Notowania rządu w porównaniu do listopadowego badania TNS OBOP poprawiły się - o 3 pkt proc. wzrosła liczba zwolenników rządu, jednocześnie o 2 pkt proc. zmalała liczba przeciwników. Osób niezdecydowanych było przed miesiącem więcej o 1 pkt proc.

O tym, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki szefa rządu przekonanych jest 48 proc. respondentów (w tym 6 proc. ma zdecydowanie dobrą opinię o premierze). Negatywną opinią o pełnieniu przez Donalda Tuska funkcji premiera ma 41 proc. ankietowanych; przy czym 11 proc. ma "zdecydowanie złą" opinię na ten temat. W grudniu 11 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Od listopada notowania premiera wzrosły. O 3 pkt proc. zwiększyła się grupa jego zwolenników, jednocześnie o 3 pkt proc. zmalała grupa przeciwników Donalda Tuska. Liczba osób niemających wyrobionego zdania na ten temat pozostała bez zmian.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 2-5 grudnia na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1003 mieszkańców Polski w wieku lat 15 i więcej. (PAP)

mzk/ la/ jra/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz