Notowania

wiadomości
15.02.2011 13:50

TNS OBOP: w lutym spadek notowań prezydenta, premiera i rządu

W lutym pogorszyły się notowania prezydenta, rządu i premiera. Działalność rządu źle ocenia 65 proc. badanych, o 9 punktów procentowych więcej niż w styczniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

Podziel się
Dodaj komentarz

W lutym pogorszyły się notowania prezydenta, rządu i premiera. Działalność rządu źle ocenia 65 proc. badanych, o 9 punktów procentowych więcej niż w styczniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

Zwolennikami gabinetu Donalda Tuska jest 26 proc. badanych, czyli o 10 punktów proc. mniej niż w styczniu. 9 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat, w styczniu było ich 8 proc.

Opinii zdecydowanie negatywnych o działalności rządu jest 19 proc., a raczej negatywnych 46 proc. Zdecydowanie dobrze o pracy Rady Ministrów wypowiada się tylko 1 proc. respondentów, a 25 proc. ocenia jego działalność raczej dobrze.

O tym, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki szefa rządu przekonanych jest 35 proc. respondentów. W tym 4 proc. ocenia premiera zdecydowanie dobrze, a 31 proc. raczej dobrze. Złą opinię ma o nim 55 proc. ankietowanych (zdecydowanie źle pracę Tuska ocenia 22 proc., raczej źle - 33 proc. badanych). 10 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Również notowania premiera w porównaniu z wynikami badań ze stycznia pogorszyły się. O 11 punktów proc. spadła liczba ocen pozytywnych, a o 8 punktów proc. wzrósł odsetek negatywnych. Liczba niezdecydowanych wzrosła zaś o 3 punkty proc.

47 proc. badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa, przeciwnego zdania jest 34 proc. z nich, a 19 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Zdecydowanie zadowolonych z pracy prezydenta jest 8 proc. badanych, 39 proc. uważa, że wypełnia on swoje obowiązki raczej dobrze. Zdecydowanie negatywne zdanie na temat działalności głowy państwa ma 12 proc. respondentów, a 22 proc. uważa, że wypełnia on swoje obowiązki raczej źle.

W najnowszym badaniu także notowania prezydenta są gorsze niż w poprzednim - o 8 punktów proc. spadł odsetek ocen pozytywnych i o 6 punktów proc. wzrosła liczba opinii negatywnych. O 2 punkty proc. zwiększyła się grupa osób, które nie mają zdania w tej kwestii.

Sondaż zrealizowano w dniach 3-6 lutego na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.(PAP)

mzk/ son/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz