Notowania

kina
11.02.2010 08:30

"To skomplikowane" i "Kołysanka" od piątku w kinach

Dwie historie o miłości: "To skomplikowane" z Meryl Streep i "Wciąż ją kocham" Lassego Hallstroema, dramat biograficzny "Amelia Earhart" z Hilary Swank w roli głównej oraz komedia Juliusza Machulskiego "Kołysanka" trafią w piątek do polskich kin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dwie historie o miłości: "To skomplikowane" z Meryl Streep i "Wciąż ją kocham" Lassego Hallstroema, dramat biograficzny "Amelia Earhart" z Hilary Swank w roli głównej oraz komedia Juliusza Machulskiego "Kołysanka" trafią w piątek do polskich kin.

Komedię romantyczną "To skomplikowane" (USA) wyreżyserowała Nancy Meyers, która ma już w dorobku m.in. filmy "Lepiej późno niż później" (2003, z Jackiem Nicholsonem i Diane Keaton) i "Holiday" (2006, z Jude'em Law, Kate Winslet i Cameron Diaz).

W "To skomplikowane" główne role grają Meryl Streep, Steve Martin i Alec Baldwin.

Streep wcieliła się w Jane Adler, matkę trójki dorosłych dzieci, właścicielkę dobrze prosperującej piekarni w Santa Barbara. Po prawie dziesięciu latach od rozwodu kobieta zaczyna na nowo - przyjaźnie - układać swoje relacje z byłym mężem, adwokatem Jakiem (Baldwin).

Jednak właśnie wtedy, gdy między Jane i Jakiem wreszcie dobrze się układa, sprawy jak na złość zaczynają się poważnie komplikować.

Jake związał się po rozwodzie z o wiele młodszą od niego Agness, zatem Jane musi odgrywać rolę "tej drugiej". Ponadto Jane, tak jak Jake, poznaje kogoś nowego. Dojrzały architekt, zatrudniony przez nią do zmodernizowania jej kuchni, także będący po rozwodzie, zaczyna wzbudzać w Jane coraz cieplejsze uczucia.

Amerykański romans "Wciąż ją kocham" zrealizował znany szwedzki reżyser Lasse Hallstroem ("Czekolada", "Co gryzie Gilberta Grape'a", "Kroniki portowe"). W dwójkę głównych młodych bohaterów - pochodzących z różnych środowisk Johna i Savannah, którzy poznają się przypadkiem na plaży i od razu w sobie zakochują - wcielili się Channing Tatum i Amanda Seyfried.

Film "Wciąż ją kocham" - historię o miłości, rozstaniu i zdradzie - zrealizowano według powieści amerykańskiego pisarza Nicholasa Sparksa z 2006 roku, pt. "Dear John" (w polskim wydaniu "I wciąż ją kocham"). Sparks jest także autorem innych ekranizowanych książek o miłości: "Noce w Rodanthe" i "List w butelce".

Tytułową bohaterką dramatu biograficznego "Amelia Earhart" (USA/Kanada, reż. Mira Nair) jest grana przez Hilary Swank pierwsza kobieta, która przeleciała jako pilot nad Atlantykiem. Earhart zdobyła wielką sławę, stała się ulubienicą Ameryki, była podziwiana za odwagę i charyzmę. Latem 1937 r. zdecydowała się na bardzo odważny krok - postanowiła odbyć samotny lot dookoła świata.

Jak przypominają twórcy filmu, Amelia Earhart "kochała niebezpieczeństwo i wyzwania, nie bała się mówić tego, co myślała, realizować planów; była inspiracją dla milionów ludzi - między innymi dla Eleonor Roosevelt, dla swojego męża - magnata prasowego George'a P. Putnama (w filmie gra go Richard Gere) oraz jej wieloletniego przyjaciela i kochanka, pilota Gene'a Vidala (w jego roli Ewan McGregor)".

Polska "Kołysanka" - komedia grozy, najnowszy film Juliusza Machulskiego - to z kolei opowieść o rodzinie wampirów, która mieszka i poluje na ludzi w mazurskiej wsi Odlotowo.

Główne role zagrali Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska i Janusz Chabior. W obsadzie są też m.in.: Ewa Ziętek, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Kiersznowski, Michał Zieliński, Antoni Pawlicki, Jan Monczka, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Kwiatkowska, Ilona Ostrowska i Marcin Sztabiński. Muzykę do "Kołysanki" skomponował Michał Lorenc.

W piątek do polskich kin - dwa dni przed świętem zakochanych - trafi także komedia romantyczna "Walentynki" (USA, reż. Garry Marshall) z plejadą gwiazd w obsadzie. Wystąpili w niej m.in.: Shirley MacLaine, Julia Roberts, Kathy Bates, Anne Hathaway, Jennifer Garner, Jessica Alba, Ashton Kutcher i Patrick Dempsey.

Wśród bohaterów komedii są: emerytka (MacLaine), która odkrywa, że jej mąż ma długotrwały romans; córka emerytki - będąca oficerem w wojsku (Roberts) oraz właściciel kwiaciarni (Kutcher), który oświadcza się swojej dziewczynie (Alba), a następnie - już po oświadczynach - zdaje sobie sprawę, że kocha inną kobietę - swoją bliską koleżankę (Garner).(PAP)

jp/ ls/ bk/

Tagi: kina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz