Notowania

ukie
29-08-2007 (15:36)

Tomasz Nowakowski nowym szefem UKIE

Tomasz Nowakowski, dotychczasowy wiceminister Rozwoju Regionalnego, został nowym szefem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Tamecką-Ośniecką, która złożyła dymisję 16 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tomasz Nowakowski, dotychczasowy wiceminister Rozwoju Regionalnego, został nowym szefem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Tamecką-Ośniecką, która złożyła dymisję 16 sierpnia. *

Premier Jarosław Kaczyński powołał Nowakowskiego na szefa UKIE w środę po południu. Nowy szef Urzędu przyznał, że minister spraw zagranicznych Anna Fotyga zaproponowała mu to stanowisko we wtorek wieczorem. "I ja tę propozycję przyjąłem" - powiedział.

Tomasz Nowakowski urodził się 5 kwietnia 1974 r. w Strzelinie. W 1998 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentem Międzynarodowego Studium Prawa Francuskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Poitiers (Francja).

Pracę zawodową zaczynał w 1993 roku w Zespole Ekonomicznym w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Integracji Europejskiej oraz Pomocy Zagranicznej.

Następnie od 1997 roku był asystentem, a potem doradcą podsekretarza stanu w UKIE, ministra Jarosława Pietrasa. Od listopada 2001 r. do maja 2004 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Komitetu Integracji Europejskiej w UKIE. W maju został tam podsekretarzem stanu, a od kwietnia 2004 - sekretarzem Komitetu Europejskiego Rady Ministrów. Od listopada 2005 r. był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim. Zna również język rosyjski. Jego hobby to turystyka górska, narty, biegi maratońskie i muzyka klasyczna.

Ewa Ośniecka-Tamecka, którą zastąpił Nowakowski, od września rozpoczyna pracę jako wicerektor Kolegium Europejskiego (instytucji prowadzącej studia europejskie, z siedzibą w Brugii i warszawskim Natolinie). (PAP)

bba/ wal/ la/ rod/

Tagi: ukie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie