Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 20:48

Toruń: Rozpoczął się festiwal teatrów lalek Spotkania

Piętnaście spektakli dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez teatry z Czech, Kanady, Niemiec, Polski i Włoch, bierze udział w konkursie 18. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania", który w sobotę rozpoczął się w Toruniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Piętnaście spektakli dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez teatry z Czech, Kanady, Niemiec, Polski i Włoch, bierze udział w konkursie 18. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania", który w sobotę rozpoczął się w Toruniu. *

Festiwal, jak co roku, zainaugurował przemarsz aktorów i dzieci w baśniowych strojach, w rytm towarzyszącej im orkiestry, ulicami Starego Miasta do Teatru Baj Pomorski, który jest gospodarzem imprezy. Artyści zapraszali licznie zgromadzonych torunian do odwiedzenia teatru.

Jako pierwsze w konkursowe szranki stanęły Teatr Lalka z Warszawy ze spektaklem dla dzieci "Daszeńka" oraz Białostocki Teatr Lalek z przedstawieniem dla dorosłych "Księżniczka Angina". Teatr Baj Pomorski poza konkursem zaprezentował "Makbeta".

Festiwal potrwa tydzień. W konkursie zaprezentowanych zostanie 15 spektakli, przygotowanych przez 13 teatrów, w tym z Białegostoku, Opola, Lublina, Łodzi, Supraśla i Warszawy. Poza konkursem, oprócz dwóch przedstawień gospodarzy festiwalu, wystąpią też studenci wydziałów lalkarskich z Białegostoku i Wrocławia.

W ramach festiwalu odbędą się też Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, pokazy multimedialne "Akcja - Animacja" i koncerty.

Spektakle konkursowe będą oceniały jury profesjonalne oraz jury dziecięce złożone z uczniów toruńskich szkół. Przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia m.in. za grę, reżyserię, scenografię i muzykę. Werdykt zostanie ogłoszony w piątek. (PAP)

rau/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz