Notowania

nawałnice
16.07.2012 20:21

Trąby powietrzne nad Polską. Poszkodowani przez kataklizm otrzymali zasiłki

Zasiłki w łącznej wysokości 103 tysięcy złotych w poniedziałek otrzymały 22 rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego,.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Adam Warżawa)

*Zasiłki w łącznej wysokości 103 tysięcy złotych otrzymały 22 rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego, które zostały poszkodowane przez trąbę powietrzną. Pieniądze na wypłaty pochodziły w rezerwy budżetowej wojewody. *

Pomocą objęto rodziny z trzech gmin dotkniętych kataklizmem. W gminie Osie zasiłki celowe otrzymało 13 rodzin - łącznie 54 tys. zł, w gminie Cekcyn siedem rodzin - 39 tys. zł, a w gminie Gostycyn dwie rodziny - 10 tys. zł. Zgodnie z przepisami maksymalna wysokość zasiłku przyznanego rodzinie może wynieść 6 tys. zł.

_ - Pieniądze z urzędu wojewódzkiego otrzymaliśmy, pracownice socjalne udały się z wypłatą do poszkodowanych rodzin. Wysokość zasiłku była uzależniona od rozmiaru szkód. Oczywiście większą kwotę wypłacaliśmy w przypadku poważnych uszkodzeń domów, a mniejsze sumy, gdy tylko z dachu pospadały dachówki. Siedem rodzin otrzymało zasiłki po 6 tys. zł _ - powiedziała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mirosława Felczykowska.

Kierownik GOPS poinformowała, że rodzina ze zniszczonego domu w Starej Rzece otrzymała lokal zastępczy na ternie gminy, w miejscowości Miedzno. Dwoje dzieci z tej rodziny pojedzie na kolonie organizowane przez gminę nad morzem.

Wójt gminy Cekcyn Jacek Brygman poinformował, że sześć rodzin otrzymało zasiłki w maksymalnej wysokości, a jedna rodzina otrzymała 3 tys. zł. Podał też, że rodzina ze zniszczonego przez nawałnicę domu we wsi Zdroje-Gajdowskie zamieszkała w gminnym lokalu w tej samej miejscowości.

Czytaj więcej w Money.pl
Wnioski o pomoc po burzach w kolejce Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni poinformował, że w kolejce czekają wnioski na kolejne 1,5 miliona.
Wiadomo, kiedy ruszy pomoc dla ofiar nawałnic Pomorski Urząd Wojewódzki (PUW) rozpocznie wypłatę zasiłków w ramach pomocy finansowej dla właścicieli gospodarstw, które najmocniej ucierpiały w wyniku trąby powietrznej.
Wsparcie dla 400 projektów rozwoju wsi Urząd Marszałkowski w Toruniu zawarł dotychczas 400 umów na realizację tzw. małych projektów z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Tagi: nawałnice, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz