Notowania

wiadomości
22.02.2014 13:06

Train to Roots będą gwiazdą festiwalu Reggaeland 2014

Pierwszy w Polsce występ ośmioosobowej włoskiej grupy Train to Roots będzie wydarzeniem tegorocznego festiwalu Reggaeland, który na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie) odbędzie się 11 i 12 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwszy w Polsce występ ośmioosobowej włoskiej grupy Train to Roots będzie wydarzeniem tegorocznego festiwalu Reggaeland, który na nadwiślańskiej plaży w Płocku (Mazowieckie) odbędzie się 11 i 12 lipca.

Reggaeland to jeden z największych festiwali muzyki reggae w kraju. W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja imprezy.

Spośród polskich artystów na Reggaeland 2014 pojawią się TaLLib and D'Roots Brothers - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Train to Roots to kapela z Sardynii, łączącą jamajskie brzmienia z włoskimi tradycjami muzycznymi, w tym sceny pop. "W ich utworach słyszymy roots reggae, dancehall, dub, ale bez problemu można doszukać się nawet echa Adriano Celentano czy Toto Cutugno. Połączenie kunsztu muzycznego z dobrym humorem" - podkreślili organizatorzy Reggaeland.

Obecnie Train to Roots przygotowują się do trasy koncertowej "True Revolution Tour". Dotychczas wydali trzy płyty: "Train To Roots" (2005), "Terra e Acqua" (2008) i "Breathin' Faya" (2011). Według organizatorów Reggaeland, grupa przyjedzie w lipcu do Płocka z nowym krążkiem.

Wcześniej biuro prasowe Reggaeland informowało, że jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu będą: reprezentująca nurt głębokiego dubu, brytyjska grupa Iration Steppas oraz wokalista Tena Stelin.

Podczas Reggaeland w 2013 r. na czterech scenach na płockiej nadwiślańskiej plaży przez trzy dni wystąpiło w sumie 77 wykonawców z kraju i zagranicy. Gwiazdą był Shaggy, a występ tego znanego na całym świecie jamajskiego wokalisty reggae, dancehall i rap był pierwszym na festiwalu reggae w Polsce. Imprezę odwiedziło wtedy ponad 12 tys. osób.

Pierwsza edycja Reggaeland odbyła się w 2006 r. W tym roku do grona organizatorów festiwalu - Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz Urzędu Miasta Płocka - dołączyło płockie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Uhuru Culture", działające na rzecz rozwoju kultury w mieście i "pobudzania społecznej partycypacji" jego mieszkańców. (PAP)

mb/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz