Notowania

wiktor juszczenko
05.12.2008 08:34

Tranzyt rosyjskiego gazu do Europy będzie zapewniony

Prezydent Ukrainy zapewnił, że jego kraj zapłaci za import rosyjskiego gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko (_ na zdjęciu _) zapewnił, że jego kraj zapłaci za import rosyjskiego gazu, i zagwarantował _ bezpieczeństwo _ tranzytu tego surowca do Europy.

_ Ukraina nie zużywa gazu bezpłatnie, jest uczciwym kontrahentem. Gwarantujemy bezpieczeństwo tranzytu gazu rosyjskiego przez nasze terytorium. W naszym interesie nie leży naruszanie procedury tranzytu lub płatności _ - podkreślił.

Premier Rosji Władimir Putin uprzedził, że Rosja może ograniczyć dostawy gazu do Europy tranzytem przez Ukrainę, jeśli Kijów nie spłaci swego zadłużenia za ten surowiec.* ZOBACZ TAKŻE:*

* [ Gazprom grozi Ukrainie podniesieniem cen gazu ]( http://news.money.pl/artykul/gazprom;grozi;ukrainie;podniesieniem;cen;gazu,164,0,403620.html )
* [ Gazprom chce nowych kontraktów od Ukrainy ]( http://news.money.pl/artykul/gazprom;chce;nowych;kontraktow;od;ukrainy,191,0,388287.html )

Poważny konflikt między Moskwą a Kijowem na tle płatności za gaz doprowadził w styczniu 2006 roku do krótkiej przerwy w dostawach surowca do Europy.

Tagi: wiktor juszczenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz