Notowania

katastrofa w smoleńsku
13.04.2010 17:42

Trumny z ciałami ofiar katastrofy będą wystawione w stolicy

Trumny będą wystawione w hali widowiskowej na Torwarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W środę od godz. 14 na warszawskim Torwarze rozpocznie się czuwanie modlitewne nad trumnami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu - poinformował ordynariat polowy WP. Czuwanie mają koordynować kapelani ordynariatu.

Trumny z ciałami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zostaną wystawione, począwszy od 14 kwietnia od godz. 14 do odwołania, w hali widowiskowej na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie.

Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
Nie wiadomo jeszcze, ile trumien z ciałami zostanie w środę przewiezionych do Polski. We wtorek Prokuratura Generalna podała, że udało się zidentyfikować 55 z 96 ciał ofiar - co w niektórych wypadkach wymaga jeszcze potwierdzenia testami DNA.

Kuria Polowa Wojska Polskiego apeluje o czynne włączenie się w modlitewne czuwanie. Organizatorzy czuwania kierują swój apel do duchownych i świeckich, także do organistów, zespołów młodzieżowych i innych, którzy mogą pomóc w liturgii.

Duchowni proszeni są o prowadzenie modlitw, nabożeństw żałobnych, mszy świętych, różańca, o spowiadanie i duszpasterskie rozmowy z rodzinami ofiar katastrofy samolotu.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz