Notowania

ciało
18.04.2010 10:53

Trumny z ciałami pary prezydenckiej w Bazylice Mariackiej

# dochodzi szersza wypowiedź kard. Stanisława Dziwisza #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi szersza wypowiedź kard. Stanisława Dziwisza #

18.04. Kraków (PAP) - Kondukt wiozący trumny z ciałami Lecha Kaczyńskiego oraz jego żony Marii dotarł w niedzielę przed godz. 11 do Bazyliki Mariackiej w Krakowie; trumny wniesiono do bazyliki, gdzie spoczęły na katafalkach przed ołtarzem Wita Stwosza.

Do godziny 14 trwać będzie modlitewne czuwanie przy trumnach pary prezydenckiej, po którym rozpocznie się uroczysta żałobna msza św.

U progu świątyni oczekiwał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w asyście duchowieństwa.

"Siostry i bracia, z wielkim wzruszeniem stajemy przy ciałach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Zginęli w katastrofie lotniczej wraz z innymi ważnymi osobami z życia publicznego naszego państwa w czasie pełnienia swej służby" - mówił kard. Stanisław Dziwisz przed wprowadzeniem trumien do świątyni.

"Dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie dobro, jakiego udzielił naszemu Narodowi przez ich wierną służbę, przez postawę pełną miłości, uczciwości i dobroci" - podkreślił metropolita krakowski.

"Niech on, Jezus Chrystus pełen miłosierdzia napełni serca ich bliskich swoją otuchą, a nasz Naród niech zechce zachować w jedności i pokoju. Módlmy się, aby ofiara ich życia w blaskach paschalnego zwycięstwa Chrystusa przyczyniła się do pomnożenia dobra w naszym życiu społecznym i w ich rodzinach" - mówił kard. Dziwisz.

"Ufamy, że spotkamy się znowu z nimi w domu Ojca Naszego w niebie" - powiedział. (PAP)

wos/ hgt/ ajg/ par/ mag/

Tagi: ciało, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz