Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzech cudzoziemców okupujących pociąg przebywa w Polsce nielegalnie

0
Podziel się

Trzech ze 158 cudzoziemców, którzy chcieli nielegalnie opuścić Polskę
pociągiem relacji Wrocław-Drezno, zostanie deportowanych. Przebywali w Polsce nielegalnie.
Pozostali prawdopodobnie wrócą do ośrodków, w których dotychczas mieszkali.

bEhFaMOd

Trzech ze 158 cudzoziemców, którzy chcieli nielegalnie opuścić Polskę pociągiem relacji Wrocław-Drezno, zostanie deportowanych. Przebywali w Polsce nielegalnie. Pozostali prawdopodobnie wrócą do ośrodków, w których dotychczas mieszkali.

Prokuratura odstąpiła od postawienia im zarzutu usiłowania przekroczenia granicy ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

158 Gruzinów i Czeczenów okupowało we wtorek w Legnicy pociąg relacji Wrocław-Drezno. Twierdzili, że chcą dojechać do Strasburga, bowiem zamierzają wziąć udział w marszu i protestować przeciwko opieszałości władz polskich i złym warunkom panującym w polskich ośrodkach pobytowych.

bEhFaMOf

Gdy cudzoziemcy odmówili opuszczenia pociągu, inni podróżni odjechali transportem zastępczym zorganizowanym przez kolej do Drezna zaś Czeczeni i Gruzini dojechali do Zgorzelca, ostatniej stacji po polskiej stronie. Ostatecznie po sześciu godzinach negocjacji obcokrajowcy ok. godz. 19 opuścili pociąg i podstawionymi autobusami trafili do placówek straży granicznej. Wśród zatrzymanych jest 64 dzieci.

Na miejscu rozpoczęto przesłuchanie. "Do tej pory zdołaliśmy ustalić, że trzech cudzoziemców nie ma prawa przebywać w Polsce i najprawdopodobniej zostaną wydaleni z Polski. Dlatego też trafią do ośrodka strzeżonego w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie), gdzie będą czekać na decyzję sądu w swojej sprawie" - poinformowała PAP w środę Anna Galon, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Prokuratura odstąpiła od stawiania zarzutów usiłowania przekroczenia nielegalnie granicy ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. "Najprawdopodobniej wrócą do ośrodków, z których przyjechali, ale nie mamy jeszcze pewności w tym względzie" - powiedziała rzeczniczka.

Niemal wszyscy cudzoziemcy, choć twierdzili, że wybierają się do Strasburga tylko na marsz, podróżowali z wielkimi torbami, z całym swoim dobytkiem i małymi dziećmi.(PAP)

bEhFaMOl

(planujemy kontynuację tematu)

umw/ abr/ mow/

bEhFaMOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)