Notowania

ranni
03.10.2010 14:30

Trzej polscy żołnierze lekko ranni w Afganistanie

Trzech polskich żołnierzy zostało niegroźnie rannych w niedzielę rano w wyniku ostrzału moździerzowego w prowincji Ghazni. Życiu i zdrowiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - podały służby prasowe PKW Afganistan.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trzech polskich żołnierzy zostało niegroźnie rannych w niedzielę rano w wyniku ostrzału moździerzowego w prowincji Ghazni. Życiu i zdrowiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - podały służby prasowe PKW Afganistan. *

Jak poinformował PAP por. Sebastian Kostecki z sekcji informacyjno-prasowej Polskich Sił Zadaniowych "White Eagle", "podczas wykonywania wspólnych zadań bojowych z Afgańskimi Siłami Bezpieczeństwa i amerykańskimi żołnierzami, rebelianci wykonali kompleksowy atak". "W wyniku ostrzału trzech polskich żołnierzy zostało lekko rannych" - czytamy w komunikacie.

Na miejsce zdarzenia wysłano natychmiast śmigłowiec, który przetransportował rannych do szpitala polowego w Ghazni.

Wojsko podaje, że rodziny żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu.

W Afganistanie jest obecnie 2,6 tys. polskich żołnierzy.

W sierpniu br. szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że polskie wojsko opuści Afganistan między końcem 2012 a końcem 2014 r., a dokładna data zależy od sytuacji w tym kraju. Z kolei prezydent Bronisław Komorowski, jeszcze jako p.o. prezydent, zwrócił się do rządu o przygotowanie strategii wyjścia polskich wojsk z Afganistanu. W tej sprawie w czerwcu odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Komorowski wyraził wtedy opinię, że w 2011 r. powinno się ograniczyć zaangażowanie polskich żołnierzy w Afganistanie, a w 2012 r. wycofać ich.

Do tej pory w Afganistanie zginęło 21 polskich żołnierzy. (PAP)

rda/ bos/

Tagi: ranni, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz