Notowania

umowa
12.07.2010 13:54

TS podpisał umowę z Data Trans oraz Gtech Corporation

Totalizator Sportowy podpisał w poniedziałek umowę z konsorcjum firm Data Trans z Warszawy i Gtech Corporation z USA. Będzie ono nowym operatorem gier liczbowych spółki Skarbu Państwa. Wartość siedmioletniej umowy szacowana jest na ok. 285 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

Totalizator Sportowy podpisał w poniedziałek umowę z konsorcjum firm Data Trans z Warszawy i Gtech Corporation z USA. Będzie ono nowym operatorem gier liczbowych spółki Skarbu Państwa. Wartość siedmioletniej umowy szacowana jest na ok. 285 mln zł netto.

Operator dostarczy Totalizatorowi system do obsługi ponad 12 tys. terminali w całej Polsce. Cena terminala brutto zaproponowana przez zwycięskie konsorcjum to 1950,78 zł, co - jak podał TS - jest ceną kilkakrotnie niższą od obecnej. Konsorcjum będzie otrzymywało od TS 0,92 proc. rocznych przychodów spółki. To - na podstawie prognozowanych przychodów spółki - ok. 285 mln zł w skali siedmiu lat.

"Wynegocjowaliśmy bardzo dobre warunki finansowe, bardzo dobre zapisy prawne i inne zapisy, które gwarantują, że Totalizator Sportowy będzie bardzo sprawnie obsługiwał naszych graczy" - powiedział w poniedziałek na uroczystości podpisania umowy prezes TS Sławomir Dudziński. Podkreślił, że umowa zawarta jest na siedem lat (2011 - 2018), ale TS może ją przedłużyć.

"Przy założeniu pewnego poziomu obrotów przez siedem lat Totalizator zaoszczędzi blisko 800 mln zł, czyli mniej więcej 113 mln zł w skali roku" - podkreślił.

Członek zarządu Gtech Corporation Declan Harkin zaznaczył, że jego spółka zrobi wszystko, żeby usługi świadczone dla TS sprzyjały budowie "strategii firmy przyszłości". "Będziemy starać się reagować na wyzwania rynku i wprowadzać najnowsze rozwiązania w tej branży" - podkreślił.

30 listopada 2011 roku kończy się 10-letnia umowa obecnego operatora - Gtech Polska - z polską spółką. Według ministra skarbu Aleksandra Grada umowa ta nie była dla państwowego monopolisty zbyt korzystna, gdyż wynikający z niej koszt obsługi produktów przez Gtech był zbyt wysoki. Dlatego - zdaniem ministra - z nowej umowy usunięto wszystkie niekorzystne dla Totalizatora zapisy.

Nowa umowa - zdaniem przedstawicieli spółki - jest też znacznie bardziej elastyczna od obecnej i daje Totalizatorowi możliwości wprowadzenia nowoczesnych produktów.

Podpisany dokument będzie gwarantował m.in. serwis sprzętu oraz nowe elementy wyposażenia punktów sprzedaży (czytniki kuponów, terminale). TS będzie mógł też naliczać kary umowne np. za przekroczenie czasu usuwania błędów systemu informatycznego. Konsorcjum zobowiązało się też odkupić i zutylizować sprzęt techniczny.

Przetarg na wybór nowego operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących Totalizator Sportowy uruchomił na początku kwietnia. 5 maja cztery podmioty złożyły swoje oferty - konsorcjum Data Trans oraz Gtech Corporation, Intralot SA z Grecji, Scientific Games INT z Austrii oraz ZPR S.A. z Warszawy. Do kolejnego etapu przetargu ze względów formalnych nie zostało dopuszczone ZPR S.A. z Warszawy.

Totalizator Sportowy jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Realizuje monopol państwa w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych.(PAP)

luo/ bos/ jbr/

Tagi: umowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz