Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tunezja: Ataki lotnicze na rebeliantów przy granicy z Algierią

0
Podziel się:

Siły zbrojne Tunezji przeprowadziły w poniedziałek ataki lotnicze na
islamistycznych rebeliantów w rejonie góry Chaambi w pobliżu granicy z Algierią - poinformowało
cytowane przez Reutera tunezyjskie źródło wojskowe.

bEsheBmd

Siły zbrojne Tunezji przeprowadziły w poniedziałek ataki lotnicze na islamistycznych rebeliantów w rejonie góry Chaambi w pobliżu granicy z Algierią - poinformowało cytowane przez Reutera tunezyjskie źródło wojskowe.

Według niego w tej samej okolicy zabito w niedzielę kilku islamistów, a czterech innych aresztowano.

Jak powiedzieli świadkowie i wspomniane źródło, samoloty zbombardowały jaskinie w górze Chaambi i wokół niej, gdzie od grudnia wojsko stara się osaczyć islamistów. W ubiegłym miesiącu rebelianci zabili tam ośmiu żołnierzy w ramach jednego z najkrwawszych ataków na tunezyjskie siły bezpieczeństwa na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

bEsheBmf

Góra Chaambi leży na północ od tunezyjskiej miejscowości Kasserine i na wschód od algierskiego miasta Tebessa.

Zdominowany przez islamistów rząd ma także do czynienia z nasilającym się ruchem protestu kierowanym przez świecką opozycję, która domaga się jego ustąpienia.

Opozycja, oburzona zabójstwem dwóch spośród jej przywódców i zachęcona odsunięciem islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego przez wojsko, stara się obalić rząd, którego głównym ugrupowaniem jest umiarkowana islamistyczna partia Ennahda.

Opozycjoniści chcą również rozwiązania Zgromadzenia Konstytucyjnego, planującego za kilka tygodni przedstawić projekt konstytucji i ordynacji wyborczej.(PAP)

bEsheBml

dmi/ kar/

14368269

bEsheBmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)