Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
16.09.2006 15:47

Turcja: Premier: wypowiedź papieża na temat islamu "brzydka"

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan powiedział w sobotę, że uwagi na temat islamu zawarte w przemówieniu papieża Benedykta XVI były "brzydkie". Erdogan uważa, że papież powinien je wycofać.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Turecki premier Recep Tayyip Erdogan powiedział w sobotę, że uwagi na temat islamu zawarte w przemówieniu papieża Benedykta XVI były "brzydkie". Erdogan uważa, że papież powinien je wycofać. *

"Papież mówił bardziej jak polityk niż osoba duchowna" - powiedział Erdogan o wtorkowym przemówieniu papieża na uniwersytecie w Ratyzbonie.

Wypowiedź premiera pokazała turecka telewizja.

"Te stwierdzenia są brzydkie i niefortunne. Papież musi zrobić krok wstecz, aby zachować pokój międzyreligijny" - powiedział Erdogan, który jest pobożnym muzułmaninem, jest przywódcą islamskiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju.

Erdogan wypowiadał się zanim Watykan wystosował oświadczenie, w którym Benedykt XVI wyraził ubolewanie, że muzułmanie uznali jego wypowiedź o islamie za obraźliwą. Papież podkreślił, że szanuje ich wiarę, i wyraził nadzieję, że zrozumieją "prawdziwy sens" jego słów.

Benedykt XVI ma odwiedzić Turcję w końcu listopada. (PAP)

klm/ mc/

2453

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz