Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcja: Wybuch w kopalni węgla - do 25 górników pod ziemią

0
Podziel się

Do 25 górników zostało uwięzionych pod ziemią po wybuchu, do którego
doszło w poniedziałek w kopalni węgla w mieście Zonguldak, na północnym zachodzie Turcji -
poinformował turecki minister pracy i ubezpieczeń społecznych Omer Dincer.

bEgoTBLV

Do 25 górników zostało uwięzionych pod ziemią po wybuchu, do którego doszło w poniedziałek w kopalni węgla w mieście Zonguldak, na północnym zachodzie Turcji - poinformował turecki minister pracy i ubezpieczeń społecznych Omer Dincer.

Na miejscu są ekipy ratunkowe. Według jednego z inżynierów, ośmiu górników, którzy byli pod ziemią, zostało uratowanych.

Jest to już trzeci wypadek w kopalni w Turcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy - zauważa agencja Associated Press. Według AP, eksplozja nastąpiła w kopalni Karadon. Nie jest na razie znana przyczyna wybuchu.

bEgoTBLX

Tego rodzaju wypadki nie są rzeczą wyjątkową w tureckich kopalniach. Przyczyniają się do nich naruszenia zasad bezpieczeństwa i przestarzały sprzęt.

W lutym w wybuchu metanu w kopalni w północno-zachodniej części kraju zginęło 13 górników. W grudniu 2009 roku w wyniku eksplozji dynamitu w kopalni w Bursie zginęło 19 górników. Największa katastrofa w górnictwie tureckim wydarzyła się w 1992 roku w kopalni w Zonguldak wskutek wybuchu gazu zginęło wtedy 263 górników. (PAP)

cyk/ ro/

6250554 6250428 6250657

bEgoTBMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)