Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk i Schetyna znów w jednej drużynie. Pojednanie?

0
Podziel się

Dwaj liderzy Platformy znów razem haratnęli w gałę. Po meczu premier podzielił się wrażeniami.

Tusk i Schetyna znów w jednej drużynie. Pojednanie?
(PAP/ Tomasz Gzell)
bDzKZDpN

Premier Donald Tusk rozegrał mecz wspólnie z wiceszefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Czy wspólny mecz oznacza pojednanie między politykami? Tusk twierdzi, że nie było ono potrzebne, bo _ tak za bardzo się nie kłócili _.

[na zdjęciu: Premier Donald Tusk na nowym warszawskim dworcu PKP Stadion na inauguracji lokomotyw w barwach narodowych Euro 2012]

_ - Czasami mamy różnicę zdań, ale tutaj, we Wrocławiu, zawsze czuję się jak w domu między innymi dzięki temu, że mam tu takich sprawdzonych przyjaciół jak Grzegorz Schetyna. Tym razem to się także potwierdziło. Zagraliśmy mecz jak za dawnych czasów. Bardzo dobrze mi podawał, dzięki czemu strzeliłem bramkę _ - mówił Tusk.

bDzKZDpP

Wrocław był kolejnym etapem podróży szefa rządu do miast gospodarzy Euro 2012. Poza wizytacją w szpitalu, szef rządu spotkał się z władzami miasta, wolontariuszami, którzy mają pomagać przy Euro.

Wcześniej premier odwiedził Poznań i Opalenicę - centrum pobytowe reprezentacji Portugalii. Jeszcze w sobotę ma być na inauguracji warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej w barwach Euro 2012, a po południu w Gdańsku, gdzie spotka się z wolontariuszami pomagającymi w czasie mistrzostw.

Tusk odwiedził szpital. Arłukowicz melduje

- _ Wypada mieć nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z tak wysokiego poziomu przygotowania do zdarzeń nadzwyczajnych _- mówił premier Donald Tusk po odwiedzinach w szpitalu akademickim we Wrocławiu, jednym z wytypowanych do udzielania pomocy w czasie Euro 2012.

bDzKZDpV

Działający od 10 lat Akademicki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, który w sobotę rano odwiedził premier, to jedna z najnowocześniejsza placówek w mieście, z własnym lądowiskiem.

Premier Tusk z wizytą we Wrocławiu

  • PAP/Maciej Kulczyński
  • PAP/Maciej Kulczyński
  • PAP/Maciej Kulczyński

_ - Akademicki Szpital Kliniczny to bardzo ważne ogniwo w tym łańcuchu bezpieczeństwa przed Euro 2012, podobnie jak kilka innych placówek w całym kraju. Ze zrozumiałych względów musieliśmy się przygotować na ewentualne okoliczności zdarzeń dramatycznych, które wymagały specjalnego przygotowania, szczególnie na oddziałach ratunkowych _ - mówił Tusk na konferencji prasowej.

bDzKZDpW

Towarzyszący Tuskowi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewniał o pełnej gotowości służb medycznych. Przypomniał, że w całej Polsce przygotowane są szpitale referencyjne po to, aby otoczyć opieką medyczną kibiców, piłkarzy, sędziów i wszystkich gości turnieju.

_ - Mamy przygotowane ratownictwo medyczne, przygotowane jest także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, przygotowany jest również spójny system przepływu informacji, a także zarządzania sytuacją kryzysową _ - powiedział.

Minister zdrowia dodał, że ten szpital pokazuje, że jesteśmy w pełni przygotowani, żeby mistrzostwa w Polsce mogły się odbyć, żeby kibicie czuli się bezpieczni, ale także piłkarze, sędziowie i wszyscy ci, którzy zechcą odwiedzić nasz kraj. Tusk, pytany o ocenę przygotowań do piłkarskiego turnieju, powiedział, że we wrocławskim szpitalu wszyscy są _ naładowani pozytywnie _.

_ - Mimo że to dla nich oznacza trochę więcej obowiązków. (...) Emanuje z tych ludzi, którzy zaangażowali się w Euro - czy to są lekarze, czy wolontariusze, czy policjanci, strażacy - taka pozytywna energia _ - mówił.

bDzKZDpX
Czytaj więcej w Money.pl
Bilety na finał Euro 2012. Sprawdź, od kiedy Osoby, które chcą kupić bilety kolejowe PKP Intercity na finał Euro 2012 w Kijowie, będą to mogły zrobić dopiero od przyszłego tygodnia.
Zobacz, czy już jesteśmy gotowi do Euro 2012 Wicepremierzy Polski i Ukrainy Waldemar Pawlak i Borys Kołesnikow ocenili dziś na 100 procent przygotowania obu państw do piłkarskich mistrzostw Europy.
bDzKZDqq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)