Trwa ładowanie...
bDKuoiUl

Notowania

Tusk – Wszystkie wiadomości

95
02.03.2021 8:54

DANIEL OBAJTEK
 / 
Taśmy Obajtka. Suski bierze w obronę prezesa Orlenu i uderza w Tuska

- Dziś Orlen przynosi rekordowe zyski, a za rządów Tuska rekordowe zyski miały mafie paliwowe - tymi słowami Marek Suski odpowiada na krytykę prezesa Daniela Obajtka po ujawnieniu nagrań.

23
16.12.2019 15:35

FINANSE
 / 
500 plus. Donald Tusk: Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem świadczenia

Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem 500 Plus. Liczyłem wtedy, na co Polskę stać, a na co nie - powiedział Donald Tusk pytany na temat słuszności wprowadzania świadczeń społecznych przez Prawo i Sprawiedliwość.

26
06.11.2019 11:27

TUSK
 / 
Wysoka emerytura Donalda Tuska. "Urzędnicy unijni to specjalna grupa"

- Urzędnicy Unii Europejskiej to jest specjalna grupa, która ma swój system emerytalny - powiedział w programie „Money. To się liczy” dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. – Tam jest inny wiek emerytalny i inny sposób wyliczania świadczenia. W przypadku byłego premiera Donalda Tuska emerytura to pochodna liczby lat wypracowanych na stanowisku przewodniczącego oraz wskaźnika procentowego, który wynosi ok. 4,8 proc. za każdy rok. I jest to wyliczane od wysokości wynagrodzenia. Dodatkowo Donald Tusk pracował także w Polsce i z ZUS także będzie otrzymywał świadczenie.

12
29.10.2019 17:53

BREXIT
 / 
Brexit. Donald Tusk zwraca się do Brytyjczyków. "Dobrze wykorzystajcie wydłużenie czasu"

W związku ze zgodą UE na przedłużeniem czasu na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii, Donald Tusk zwrócił się do mieszkańców tego kraju. - Proszę, dobrze to tym razem wykorzystajcie - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

142
29.10.2019 10:30

TUSK
 / 
Donald Tusk napisał książkę. Zapowiedź powrotu do polityki? "Data nie jest przypadkowa"

- Czekam na tę książkę, bo na pewno Donald Tusk ma dużo do opowiedzenia o Polsce, ma też dużo kontaktów na świecie. To jego kapitał - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz. Jak dodał: - Wybory prezydenckie mają niesłychane znaczenie. Trzeba je wygrać, jeśli chce się wygrać Polskę. Na pytanie, czy Tusk byłby dobrym prezydentem, prof. Balcerowicz odpowiedział: - Jest człowiekiem sprawy, gotowym zaryzykować karierę dla wielkiej misji.

bDKuoiUn
153
17.10.2019 18:40

BREXIT
 / 
Donald Tusk po zatwierdzeniu umowy ws. brexitu. "Odczuwam smutek"

- Odczuwam smutek, bo w duchu zawsze będę "remainerem", zwolennikiem pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej i jeśli Zjednoczone Królestwo postanowi się kiedyś do nas przyłączyć, to drzwi będą otwarte - przyznał po pierwszej części posiedzenia Rady Europejskiej jej przewodniczący Donald Tusk.

27.08.2019 12:06

TUSK
 / 
Trybunał Stanu dla Kopacz i Tuska? "To może być wygodne wyjście"

- Ten trybunał przed wyborami się nie odbędzie. Poza tym, jeśli jest mowa o Trybunale Stanu, to przeciętny Kowalski pomyśli, że coś jest na rzeczy. Może dla partii rządzącej to jest wygodne wyjście? - mówi w programie "Money. To się Liczy" ekonomista Marek Zuber.

42
28.05.2019 18:05

KOMISJA DS. VAT
 / 
Horała o nieobecności Tuska na komisji ds. VAT: "Po nokaucie trzeba ochłonąć"

Donald Tusk nie stawi się na środowym przesłuchaniu przed komisją śledczą ds. VAT. Jak twierdzi, informował komisję o planowanej nieobecności. - Nie wpłynęła żadna korespondencja - pisze na Twitterze przewodniczący komisji Marcin Horała (PiS).

22
28.05.2019 10:50

TUSK
 / 
Chojna -Duch: odwrócony VAT to był przejaw bezradności władzy

- Ustawa o podatku od towaru i usług przyczyniła się do rozszczelnienia systemu podatkowego, myśmy w ministerstwie protestowali przeciwko tym zapisom. Olbrzymia presja była na nas wywierana – powiedziała w programie "Money. To się liczy” prof. Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów. – W 2008 r. wprowadzono w tej ustawie ponad 30 zmian, które w większości tworzyły nieszczelności. Odwrócony VAT to było tylko "gonienie królika”, bo przestępcy przenosili się na inny towar. To była oznaka bezradności ówczesnej władzy, bezradności systemowej. Jako wiceminister alarmowałam o tym, bo skala procederu z roku na rok rosła. Premier o tym słyszał. Ja zostałam odwołana.

bDKuoiUt
34
03.05.2019 15:40

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
 / 
Wykład Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej ostro krytykuje potęgę firm technologicznych

Przemówienie Donalda Tuska na UW dotyczyło przede wszystkim Konstytucji 3 Maja, ale szef Rady Europejskiej przestrzegał przed rosnącą potęgą firm z Doliny Krzemowej. Jego zdaniem, takie firmy tworzą "imperium zdolne do kontrolowania wszystkich".

340
03.05.2019 15:34

TUSK
 / 
Donald Tusk do nauczycieli: Nie jesteście sami

- Nie jesteście sami – zwrócił się do polskich nauczycieli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w trakcie wykładu wygłoszonego na Uniwersytecie Warszawskim. W jego ocenie bez rewolucji w systemie oświaty najmłodsze pokolenie stanie się ofiarą "świata fikcji".

672
18.04.2019 18:26

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Tusk odpowiada Kaczyńskiemu ws. euro. "Póki co - nie ma tematu"

"Póki co - nie ma tematu" - w ten sposób na Twitterze na słowa Jarosława Kaczyńskiego o możliwości wprowadzenia euro w Polsce odpowiedział były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Wbił przy tym szpilę obecnemu rządowi.

23
25.03.2019 12:42

WIADOMOŚCI
 / 
Brexit: UE kończy przygotowania na wypadek "twardego brexitu"

Komisja ostrzega jednak, że środki awaryjne wprowadzane przez UE nie złagodzą ogólnych skutków brexitu bez porozumienia.

bDKuoiUu
5
13.03.2019 11:29

TUSK
 / 
Brexit. Tusk rozczarowany: nie wiem, co jeszcze możemy zrobić

Żałujemy wyniku głosowania w Izbie Gmin ws. brexitu i jesteśmy rozczarowani, że brytyjski rząd nie był w stanie zapewnić większości dla porozumienia o wyjściu z Unii Europejskiej – tak wczorajsze głosowanie w brytyjskim parlamencie skomentował rzecznik prasowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

48
07.02.2019 20:41

BREXIT
 / 
Cięta riposta po słowach Tuska. Były minister przypomniał poprzedni kryzys

Donald Tusk swoją wypowiedzią o "specjalnym miejscu w piekle" dla architektów brexitu naraził się nie tylko Brytyjczykom. Na kąśliwy komentarz zdecydował się także były minister finansów Grecji Janis Warufakis.

843
07.02.2019 17:26

BREXIT
 / 
Theresa May upomniała Tuska za jego język. "Nie był pomocny"

Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w rozmowie ze stacją BBC powiedziała, że zwróciła uwagę Donaldowi Tuskowi na język, którego użył pod adresem autorów brexitu. Jak stwierdziła stwierdzenie o "specjalnym miejscu w piekle" "nie było pomocne". Same rozmowy o rozwodzie nie przyniosły żadnego postępu.

130
29.01.2019 22:03

BREXIT
 / 
Tusk mówi 'nie' renegocjacjom z May

Brytyjska premier Theresa May liczyła na nowe otwarcie ws. brexitu. Z planu nici, Bruksela zamyka drzwi do negocjacji. Po anonimowym dyplomacie, 'nie' dla renegocjacji potwierdza rzecznik Donalda Tuska.

385
24.01.2019 9:48

VAT
 / 
Komisja śledcza ds. VAT. Tusk, Kopacz i Schetyna zostaną wezwani

Przed komisję ma zostać wezwany przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk – potwierdził doniesienia medialne przewodniczący komisji Marcin Horała. Na niejawnym posiedzeniu komisja podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków. .