Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Podwyżki rozczarowują. Wiceszefowa ZNP: to mnie oburza

- Donald Tusk jeszcze w kampanii wyborczej obiecał nauczycielom podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 30 proc., ale nie mniej niż 1500 zł - przypomniała w programie "Newsroom" WP Urszula Woźniak, wiceprezes ZNP. - Tymczasem teraz ministerstwo edukacji odnosi się do tego tzw. średniego wynagrodzenia nauczyciela. Ale to nie jest takie wynagrodzenie średnie, jakie jest liczone w firmach. To konstrukt prawny dla regionalnych izb obrachunkowych. Wszystkie środki z paragrafu wynagrodzenia dzieli się przez liczbę nauczycieli. To tak jakby nauczyciel początkujący dostał odprawę emerytalną. Dlatego to tzw. średnie wynagrodzenie budzi w nauczycielach taką złość. Nikt go nigdy nie widział, to jest wirtualne. Minister Czarnek dawał 20-proc. podwyżkę nauczycielom początkującym, pozostałym trochę mniej, równając do wynagrodzenia minimalnego. Teraz rząd znalazł się w pewnej pułapce, ale oburza mnie to i uważam, że nie jest to dobry krok, by nadal spłaszczać wynagrodzenia i...

rozwiń
KOMENTARZE
(309)
wil.
6 miesięcy temu
Czarnek nie dal wcale i to pania nie oburzalo.
lili
6 miesięcy temu
Ewa Tusk, matka Donalda wspominała w wywiadzie, że jej mama i babcia chciały po zakończeniu wojny wyjechać do Niemiec, w końcu były Niemkami
Olek63
6 miesięcy temu
Może warto byłoby zacząć oceniać nauczycieli za efekty pracy. Ew. podwyżki rozdzielać racjonalnie i proporcjonalnie do osiąganych ocen.
N121
6 miesięcy temu
To spłaszczenie wynagrodzeń jest elementem długofalowej strategii niszczenia narodu. Nauczyciele nie będą się starali o awans za kilka geoszy wiecej wiec będą jeszcze bardziej byle jacy. Do tego brak prac domowych, sprawdzianów i może generalnie ocen i za 20 lat Polacy beda idealnym parobkiem do zaiwanianaia na niemieckich polach i podcierania tych faszystowskich tyłków starych niemek.
IWKA
6 miesięcy temu
JAKA PRACA TAKA PŁACA .UCZA TAK,ZEBY JAK NAJWIECEJ KORKÓW DAWAĆ.ARMAGEDON BĘDZIE JAK ZMNIEJSZĄ LICZBE GODZ POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW..
...
Następna strona