Trwa ładowanie...
bDAfpZVN

Notowania

Pensje Nauczycieli – Wszystkie wiadomości

218
09.09.2020 12:11

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
Po podwyżkach ani śladu. Nauczyciele czekają, samorządy też. Liczą na rewolucję w oświacie

Samorządy nie mają na podwyżki dla nauczycieli – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej’. I choć mogłby, nie zamierzają im dorzucać do pensji. Tym bardziej, że w przyszłym roku cały system wynagradzania czekają rewolucyjne zmiany.

142
18.02.2020 8:00

SAMORZĄDY
 / 
Mniej nauczycieli i zwiększanie klas. Samorządy przygotowują strategię na nowy rok szkolny

Rok szkolny 2020/2021 będzie prawdziwym wyzwaniem dla szkół, a przede wszystkim dla samorządów. Część z nich już dziś przyznaje, że będzie zwiększać klasy, redukować kadrę pedagogów lub ograniczać inwestycje. Wszystko po to, aby budżet się spiął.

927
14.02.2020 6:18

PENSJE
 / 
Podwyżki nauczycieli jednak bez wyrównania. Sejm odrzucił poprawki Senatu

Sejm nie zgodził się z poprawką Senatu do tzw. ustawy okołobudżetowej, która zakładała, że wraz z podwyżką wynagrodzeń od września tego roku nauczyciele otrzymaliby wyrównanie od początku roku. O przyjęcie tej poprawki zabiegał Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

23
17.11.2019 15:18

WADIM TYSZKIEWICZ
 / 
Wyższa płaca minimalna to jeszcze droższe śmieci? "Kpina, hipokryzja"

- Jeżeli płaca minimalna wzrośnie, to będzie taniej czy drożej? Jak rząd wprowadzi pensję minimalną 4 tysiące złotych, to ile będą zarabiać ludzie, którzy te śmieci wywożą? To nie sekretarz partii narzuca ceny za śmieci tylko rynek - mówił w programie "Money. To się liczy" Wadim Tyszkiewicz, senator niezależny. Wieloletni prezydent Nowej Soli skomentował też problemy samorządów z finansowaniem podwyżek dla nauczycieli. - Dziś subwencja oświatowa nawet nie pokrywa pensji dla nauczycieli. Jeśli są podwyżki, a subwencja jest za niska, to musimy wybierać pomiędzy łataniem dachu szkoły a wypłatami dla nauczycieli - przekonywał Wadim Tyszkiewicz.

74
17.10.2019 11:11

BRONIARZ
 / 
ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową

- Mamy do czynienia z inicjatywą obywatelską, która ma zmierzać do powiązania wynagrodzeń nauczycieli dyplomowanych ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce - mówił w programie "Money. To Się Liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Jak dodał, nauczyciele czekają tylko na nowego marszałka Sejmu, by złożyć odpowiedni projekt ustawy. - Skoro nie udało nam się sprawy załatwić protestem na wiosnę, to spróbujemy to przeprowadzić drogą parlamentarną - tłumaczy Broniarz.

bDAfpZVP
163
07.10.2019 17:31

OŚWIATA
 / 
Pensje nauczycieli niższe od płacy minimalnej. Minister zapowiada zmiany

Skokowy wzrost płacy minimalnej spowoduje, że w przyszłym roku najmniej doświadczeni nauczyciele zarobią mniej niż wynosi najniższe wynagrodzenie. Minister edukacji uspokaja, że wyda rozporządzenie, które takiej sytuacji zapobiegnie.

180
26.09.2019 7:31

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
Zarobki nauczycieli. Pensje na starcie gorsze niż minimum. Więcej dostanie woźny

Część nauczycieli zarobi mniej niż pensja minimalna. Wszystko dlatego, że ich wynagrodzeń nie reguluje Kodeks pracy, a Karta nauczyciela.

105
13.09.2019 11:17

SŁAWOMIR BRONIARZ
 / 
Samorządy zostawiły nauczycieli na lodzie. "Czujemy się oszukani"

- Samorządy miały płacić pensje nauczycielom na czas strajku, ale niewiele z nich wywiązało się z tej obietnicy – powiedział w programie „Money, To się liczy” Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – Czujemy się oszukani, bo były deklaracje, a w dzień po zawieszeniu strajku wielu o nich zapomniało. W Olsztynie skończyło się na słowach. Prezydent publicznie mówił, że pomoże, ale nie pomógł.

348
06.05.2019 13:43

FUNDUSZ WSPIERAM NAUCZYCIELI
 / 
Śmiesznie niskie pensje za czas strajku. Na wsparcie ze zbiórki Polaków muszą jeszcze poczekać

Dla nauczycieli to była trudna majówka - tuż przed jej rozpoczęciem dostali wypłaty za czas strajku. Ci, którzy w proteście brali udział, otrzymali pensje odpowiednio zmniejszone. Na przykład do kwoty 355 złotych. Fundusz strajkowy jest, ale pieniędzy szybko z niego nie dostaną.

bDAfpZVV
5
29.04.2019 13:47

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

- Ja popieram obniżenie kosztów pracy, żeby bardziej się opłacało pracować - mówił o rozwiązaniu problemu podwyżek dla nauczycieli w "Money. To się liczy" Jarosław Gowin. Wicepremier przekonywał, że ważne jest, by administracja państwowa w Polsce była dobrze opłacana, choć ograniczona. Na pytanie o zarobki urzędników najwyższego szczebla Jarosław Gowin odpowiedział: My, ministrowie, jakoś sobie dajemy radę, osobną kwestią są pensje posłów, one zostały znacznie obniżone.

1K
17.04.2019 10:19

OŚWIATA
 / 
Strajk szkodzi nauczycielom. Polacy coraz niżej cenią ich pracę

Pensja od 2 tys. zł do 2,5 tys. zł "na rękę". Według 43 proc. Polaków tyle powinno wystarczyć początkującym nauczycielom. Badanie przeprowadzone na zlecenie money.pl na panelu Ariadna nie pozostawia złudzeń: nauczyciele narobili sobie wrogów. Przez strajk.

446
11.04.2019 8:15

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
Strajk nauczycieli. Polacy nisko wyceniają pracę belfrów, bo sami mało dostają

Rząd nie musi się śpieszyć ze spełnianiem żądań nauczycieli. Jak wynika z badań, Polacy nie cenią ich pracy. Wyceniają ją sporo niżej niż wynoszą oczekiwania strajkujących. Dlaczego? Spora grupa Polaków o pensji zbliżonej do nauczycielskiej może tylko pomarzyć.

350
09.04.2019 18:49

NAUCZYCIELE
 / 
Zarobki w Lidlu wyższe niż w szkole. Wiceminister edukacji: to wina związkowców

- Nauczyciel stażysta po podwyżkach będzie zarabiał 2,8 tys. zł brutto – powiedział w programie „Money. To się liczy” Maciej Kopeć, wiceszef resortu edukacji. – System wyliczania nauczycielskich pensji jest najbardziej skomplikowany w Polsce, więc ciężko to wyliczyć. Nauczycieli stażystów jest tylko 4 proc. Proszę pytać związków zawodowych, dlaczego nie chcą zmienić systemu wynagradzania nauczycieli. Jak podniesiemy pensję stażyście, to się za chwilę okaże, że dostaje więcej niż nauczyciel mianowany. Dlatego zaproponowaliśmy całościowe zmiany w tym systemie.

bDAfpZVW
237
23.03.2019 9:01

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
Nauczyciele akademiccy i opozycjoniści PRL apelują do nauczycieli, by nie strajkowali w trakcie egzaminów

300 nauczycieli akademickich i opozycjonistów PRL podpisało się pod apelem wzywającym nauczycieli do powstrzymania się od strajku w trakcie zbliżających się egzaminów.

684
20.03.2019 10:22

SZKOŁY ZAWODOWE
 / 
Szkolnictwo zawodowe bez szans. Nie ma kadry, bo sprzątaczka zarabia więcej niż nauczyciel

Nowo zatrudniony nauczyciel może dostać 1862 zł na rękę, sprzątaczka - 2260 zł - takie są realia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi.

397
16.03.2019 19:14

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
MEN odpowiada na groźby ZNP. "Wyjątkowo nieodpowiedzialne"

"Wyjątkowo nieodpowiedzialne działanie, dla którego nie ma usprawiedliwienia" - w ten sposób dla money.pl groźbę zablokowania tegorocznej promocji przez strajkujących nauczycieli skomentowała rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

89
05.03.2019 14:04

PODWYŻKI
 / 
Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

- Panie Premierze, ta podwyżka, na którą każe nam Pan czekać do września, nie jest opisana w budżecie - odpowiedział premierowi w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz. Szef ZNP mówił też o zarobkach nauczycieli. - Przeciętne wynagrodzenie według GUS to ponad 5 tys., ale to wynagrodzenie osób o najwyższym stopniu awansu społecznego. Stażysta dostaje na rękę 1800 zł.

81
27.02.2019 12:27

PENSJE NAUCZYCIELI
 / 
Pensje nauczycieli. "Solidarność" przyciska rząd do muru

Do 19 marca "Solidarność" ma otrzymać od ministrów Mateusza Morawieckiego nowe propozycje dotyczące podwyżek dla budżetówki, w tym dla nauczycieli - dowiedział się reporter RMF.FM.