Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czarnek o zwolnieniach 100 tys. nauczycieli. "Zdementował, ale tu jest jakieś drugie dno"

- Pan minister Przemysław Czarnek w Radiu Maryja mówił, że żadnych zwolnień nauczycieli nie będzie, ale już co innego słyszeliśmy w Telewizji Trwam i w Radiu ZET - powiedział w programie "Newsroom" WP Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - Wszystko zdementował dokładnie 24 h po swojej wypowiedzi. Reakcja ZNP na słowa o zwolnieniach 100 tys. nauczycieli była jednoznaczna. Niż demograficzny powinien być pretekstem do tego, aby poprawić warunki nauki, czyli mówiąc wprost: rozluźnić liczebność uczniów w klasie, a nie zwalniać nauczycieli. Tymczasem minister wychodzi z dziwnego założenia, że gdy zmniejsza się liczba uczniów, powinna zmniejszyć się także liczba nauczycieli. To tak nie działa, bo mamy system, w którym w szkołach są nauczyciele określonych przedmiotów. Nawet gdy uczniów jest mniej, nie można ich zwolnić, bo są potrzebni. O planach ministra dowiadujemy się z mediów, a jest przecież zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli i nigdy taki wątek się tam...
rozwiń
0
0
46
Podziel się
Komentarze (46)
zobacz więcej komentarzy (46)
KOMENTARZE
(46)
Gabi
2 miesiące temu
To planowane zwiększenie pensum jest powodem takich zwolnień, a nie niż demograficzny. Co piąty straci pracę.
Mały polak
2 miesiące temu
Ludzie jak patrzą na czarnka to im się dzieci odechciewa
Pio
2 miesiące temu
Za reformę edukacji nie odpowiada nauczyciel tylko podstawa programowa która tworzona i zatwierdzania jest przez ministrów. Czarnek niestety na każdy możliwy sposób ją rujnuje.
Krzysiek-
2 miesiące temu
niż demograficzny ??? A przecież miał być wielki wyż demograficzny po wprowadzeniu 500+.
NIE
2 miesiące temu
mam pretensji do nauczycieli ale do programu nauczania nie zmienianego prawie od ponad 100 lat a którego główne założenia sformułowano za von Bismarcka, który chciał miec karnych a nie myślących obywateli.
...
Następna strona