Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W szkołach wrze. "Rząd ma czas do 10 września. To jest granat, który zaraz wybuchnie"

- W sprawie podwyżek dla nauczycieli czekamy na reakcję rządu do 10 września i odniesienie do naszych postulatów - powiedział w programie "Newsroom" Krzysztof Baczyński, wiceprezes ZNP. - W ubiegły czwartek otrzymaliśmy projekt budżetu na rok 2023 i okazało się, że tam nie ma żadnych podwyżek dla nauczycieli. Kwota bazowa ma zostać podniesiona o 4 proc., a miało być 9 proc. Pytamy ministra, co się stało? Mamy na piśmie z końca sierpnia, to co wynegocjowaliśmy. W budżecie nie ma o tym mowy Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by minister, który jest członkiem rządu, mówił co innego i co innego było w projekcie zatwierdzonym przez rząd. W nowelizacji Karty Nauczyciela, która weszła w życie od 1 września, okazało się, że tylko 15 proc. nauczycieli otrzymała niewielkie podwyżki, a nauczyciele mianowani nie dostali niczego. To jest granat, który zaraz wybuchnie.
KOMENTARZE
(89)
Kasia77
2 lata temu
W przedszkolach prywatnych przedszkolanki w komitywie z dyrekcją najpierw niczego nie uczą dzieci a potem zmyślają mu zaburzenia by je odroczyć dla dotacji a rodzic myśli że będzie wyższy poziom w prywatnym , następnie zmyślają przeziębienia bo nie chce im się zajmować dziećmi i wracają je do babć a rodzic buli a one piją kawkę i plotkują, ostatnio 10 cm placka ziemniaczanego dzieliły na 6 dzieci i to było drugie danie .Skandal , powinny mieć za to zabrane uprawnianienia pedagogiczne.
Kasia77
2 lata temu
Za oszustwo powinni zwracać rodzicom zaczesne bo rodzic myśli że robi lepiej dla dziecka zapisując je do prywatnego że będzie wyższy poziom a tu cyrk
Kasia77
2 lata temu
Za działanie celowe na szkodę dziecka powinny być zabierane przygotowanie pedagogiczne ...to jest skandal
Game over
2 lata temu
To praca dla Żon bogatych Mężów. Nikt młodych nie pójdzie do tego bagna co prowadzi do depresji i chorób nowotworowych wywołanych stresem. Szkoła umrze to już nieuniknione. Zresztą cała gospodarka runie z wielkim hukiem! Pozdrawiam i życzę szczęścia ale chyba w grach liczbowych.
Do nauczyciel...
2 lata temu
Drodzy Nauczyciele. Czytam te złośliwe komentarze pod Waszym adresem i dochodzę do wniosku, że najlepiej ich nie czytać. Odpocznijcie od komputera, bo i tak nie przekonacie tych, którzy mają takie wyobrażenie o pracy nauczyciela jakie mają. Czasem wiedzą, że pisząc o 18 godzinach pracy piszą po prostu głupoty, ale cieszy ich gdy się na kimś odegrają za swoje niepowodzenia. Może czasem piszą, bo ktoś dobrze za to płaci? A jeśli naprawdę wierzą w to co piszą to cóż, chyba nie mają wyobrażenia o tym co w szkole robi nauczyciel i nie chcą tego wiedzieć. Raczej nie świadczy to o mądrości. I nie czepiałabym się wykształcenia, bo to z mądrością nie zawsze idzie w parze. Znam ludzi po szkole podstawowej, którym nie brak wyobraźni i zaradności życiowej i nie bawią się w obrażanie nauczycieli. Czyli zamiast czytać te bzdury i tracić czas wyjdźcie na spacer:) Pozdrawiam
...
Następna strona