Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Kawa byłby najlepszym senatorem z okręgu, w którym startuje

0
Podziel się

Premier Donald Tusk uważa, że powściągliwość, doświadczenie i sposób
prowadzenia kampanii wyborczej przez Mariusza Kawę, wspólnego kandydata PO i PSL na senatora z
Podkarpacia, dowodzą, że byłby on z całą pewnością najlepszym senatorem z tego okręgu.

bErJukiJ

Premier Donald Tusk uważa, że powściągliwość, doświadczenie i sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez Mariusza Kawę, wspólnego kandydata PO i PSL na senatora z Podkarpacia, dowodzą, że byłby on z całą pewnością najlepszym senatorem z tego okręgu.

"Nie wiem, jaki będzie wynik wyborów na Podkarpaciu, tych uzupełniających do Senatu. Słyszałem tylko, że nasz wspólny kandydat prezentuje się na tle konkurencji bardzo dobrze, choć zdajemy sobie sprawę, że Podkarpacie to jest region, gdzie prawicowa opozycja jest bardzo silna" - podkreślił Tusk na piątkowej konferencji po posiedzeniu rządu. Premier był pytany o możliwy wynik wyborczy Kawy.

Jak zauważył, niedzielne wybory to również "arena niezwykle twardego pojedynku" pomiędzy kandydatami PiS i Solidarnej Polski: Zdzisławem Pupą i Kazimierzem Ziobrą.

bErJukiL

"Czy na tym tle kandydat Kawa, kandydat PSL i Platformy okaże się faworytem? Nie wiem, ale taką mam nadzieję, bo wszyscy informują mnie, że jego powściągliwość, doświadczenie, sposób prowadzenia tej kampanii, pokazuje, że byłby z całą pewnością najlepszym senatorem na miejsce, które się wyłoniło" - podkreślił szef rządu.

Odnośnie spodziewanych wyników niedzielnego głosowania, Tusk poprosił by zwolnić go z prognozowania. "Nie czuję się wystarczająco kompetentny, jeśli chodzi o te wybory. Usłyszałem tylko, że frekwencja nie zapowiada się jakaś szczególnie wysoka, ale to też trudno się dziwić, bo uzupełniające wybory do Senatu rzadko kiedy wzbudzają jakieś szczególne emocje" - wskazał Tusk.

Wybory uzupełniające na Podkarpaciu odbędą się w najbliższą niedzielę. Oprócz Kawy o mandat zabiegają także: Zdzisław Pupa (PiS), Kazimierz Ziobro (SP), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory w okręgu nr 55 na Podkarpaciu odbędą się w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim i strzyżowskim. Stały się konieczne, gdy pod koniec maja dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Zmianę na fotelu marszałka poprzedziło odwołanie z tego stanowiska Mirosława Karapyty, który kierował koalicją PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych. (PAP)

bErJukiR

mkr/ son/ mow/

bErJukjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)