Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk na wsi o ostrym dialogu i pyskówkach

0
Podziel się:

Premier gościł u producentów serów. Przed spotkaniem z serowarami rozmawiał z kibicami.

Tusk na wsi o ostrym dialogu i pyskówkach
(PAP/ Radek Pietruszka)
bESiBzxh

_ - Przyszłość Polski w bardzo dużym stopniu zależy od tego, na ile ludzie mieszkający na polskiej wsi i w małych miastach będą w stanie skorzystać z szansy, jaką dają środki europejskie _- powiedział szef PO Donald Tusk.

Jak dodał, w następnej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej 1 mld zł powinien zostać przeznaczony na bezpośrednią pomoc dla małej przedsiębiorczości na polskiej wsi.

Premier gości u producentów serów. Przed spotkaniem z serowarami rozmawiał z kibicami, którzy czekali na niego w tej miejscowości. Odnosząc się do tej rozmowy Tusk ocenił, że dziś _ dużo ważniejsze są problemy ludzi, którzy ciężko od rana do wieczora pracują, albo od rana do wieczora szukają pracy _. Zaznaczył, że są wśród nich także kibice.

bESiBzxj

_ - W jakimś sensie ten ostry dialog, a czasami pyskówka ze strony najbardziej zacietrzewionych pokazują, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, ładu, przewidywalności w tych projektach cywilizacyjnych _ - dodał.

Zdaniem premiera nikt tak dobrze jak rolnik nie rozumie, jak wielkie znaczenie dla rozwoju ma bezpieczeństwo i pokój oraz że _ najlepszą metodą na to, żeby wszystkim ludziom żyło sie trochę lepiej, jest ciężka, spokojna praca w warunkach ładu, bezpieczeństwa i przewidywalności . _

_ - Wśród polskich chłopów jest największy opór przez zadymami, rewolucjami, wojnami. Przed tym, co niektórym wydaje się ciekawą przygodą, sposobem na życie _ - dodał.

Premier podkreślił, że _ pierwszym przykazaniem _ dla każdej władzy jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju obywateli. _ - Jeśli władza sobie jako tako radzi, jeśli te sprawy nasze idą - z trudem, bo z trudem - ale do przodu, to nie trzeba żadnej rewolucji, żadnego zasadniczego przełomu _ - dodał.

bESiBzxp
Czytaj więcej o kampanii premiera Tuska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t99007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kibice;zaklocili;wizyte;tuska,36,0,916772.html) Transparenty i okrzyki zakłóciły wizytę Tuska Manifestanci wywiesili transparenty: _ Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska _ i _ Rządu niespełnione obietnice - temat zastępczy kibice _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t157178.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tuskobus;znow;rusza;dzis;podlasie,108,0,919660.html) Tuskobus rusza w trasę. Gdzie dojedzie dziś? Premier wznawia, przerwany po próbie samospalenia mężczyzny, objazd po kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t156959.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;trzeba;ograniczyc;wplyw;kryterium;ceny;na;przetargi,230,0,918758.html) Premier zapowiedział głęboką korektę przepisów Donald Tusk nie wykluczył też obniżenia stawki VAT w roku 2014.
bESiBzxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)