Notowania

wiadomości
03.09.2013 21:48

Tusk: nie ma lepszego gospodarza dla stolicy niż Hanna Gronkiewicz-Waltz

Mimo błędów popełnionych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz uważam, że nie ma lepszego od niej gospodarza dla Warszawy - przekonywał we wtorek premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mimo błędów popełnionych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz uważam, że nie ma lepszego od niej gospodarza dla Warszawy - przekonywał we wtorek premier Donald Tusk. *

"Jestem przekonany, że dzisiaj lepszego gospodarza Warszawa nie ma niż Hanna Gronkiewicz-Waltz, przy wszystkich błędach; ja robię błędy, każdy robi błędy, kto rządzi, Hanna Gronkiewicz-Waltz też" - powiedział premier w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info.

Zapytany, co uważa za błędy jej prezydentury Tusk odpowiedział: "Nie jest, nigdy nie była mistrzem komunikacji i takiego +sprzedawania+ tego, co robi. Uważam, że błędy można znaleźć w komunikacji - w takim podwójnym tego słowa znaczeniu: komunikacji między ludźmi, to znaczy w takim zachwalaniu tego co robi, i niektóre błędy - bo to widać po reakcji ludzi - jeśli chodzi o transport miejski".

"W tak wielkim mieście, które jest przebudowywane od podziemi - myślę tu o metrze - mieście, które zastąpiło dzisiaj w Europie Berlin, jako największy plac inwestycyjny w Europie, i tego miasta nie można zamknąć - robimy tu gigantyczną budowę, a ludzie muszą żyć, pracować, przemieszczać się - to ja uważam, że i tak warszawiacy to cierpliwie znoszą, bo widzą, że to ma sens, bo widzą, że to się opłaca" - ocenił Tusk.

Na pytanie, czy w razie przegranej urzędującej prezydent Warszawy w referendum zamierza powołać ją na komisarza zarządzającego stolicą premier odpowiedział: "Pozwoliłem sobie na taką uwagę, która miała pokazać absurdalność tego referendum, bo jestem przekonany, że to referendum większego sensu nie ma. Na rok przed wyborami, gdzie Warszawiacy wybiorą Hannę Gronkiewicz-Waltz, lub kogoś innego, jeśli mają jej dosyć - za rok wybiorą w normalnych, regularnych wyborach samorządowych".

"Jeśli kogoś dotknąłem, jeśli ktoś się poczuł obrażony, że ja z takim przekonaniem o niej mówię, że ona jest dobra, i że nie warto jej zmieniać, to przepraszam, bo nie taką miałem intencję" - dodał premier. Podkreślił też, że intencje inicjatorów referendum uważa z kolei za "mało warszawskie".

Referendum ws. odwołania prezydent stolicy odbędzie się 13 października. (PAP)

stav/ par/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz