Notowania

zabójstwo
25.10.2010 14:16

Tusk: Nie przerzucajmy na media odpowiedzialności

- Pomysł PiS by monitorować media jest nietrafiony - uważa premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Premier Donald Tusk uważa, że pomysł monitorowania mediów jest nietrafiony. *Z takim pomysłem wyszli posłowie PiS. Chcą powołania parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu. Ma to związek z wydarzeniami w Łodzi.*

W miniony wtorek w biurze poselskim PiS w Łodzi zastrzelony został Marek Rosiak, a inny pracownik biura Paweł Kowalski został ciężko raniony nożem.

O potrzebie utworzenia centrum monitoringu prasy i mediów rozmawiał w sobotę prezydent Bronisław Komorowski z przedstawicielami KRRiT, Rady Etyki Mediów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Tusk powiedział na konferencji prasowej w Gołdapi, że nie widzi żadnych powodów, aby przerzucać odpowiedzialność za to, co zdarzyło się w łódzkim biurze PiS na media. - _ Też chciałbym, abyśmy nie dali się zwariować tym, którzy za wszelką cenę chcą na kogoś zrzucić odpowiedzialność _ - powiedział.

_ - Na razie mamy wszyscy prawo tak sądzić, że odpowiedzialnym za zabójstwo jest zbrodniarz, a nie redaktor telewizji, czy lider jakiejś partii politycznej. A pomysły, aby monitorować media są pomysłami - delikatnie powiem - nietrafionymi _ - mówił Tusk.

Jego zdaniem, kwestią wspólnej, powszechnej samodyscypliny nie powinno być upowszechnianie w sposób bezrefleksyjny tego, co jest najbardziej agresywne i plugawe. _ - Ale to jest bardziej z mojej strony rada czy prośba, a nie zapowiedzi jakichś działań administracyjnych _ - zaznaczył szef rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t97449.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;pogrzeb;marka;rosiaka;bedzie;proba;dla;polityki,15,0,698895.html) PO: Pogrzeb Marka Rosiaka będzie próbą dla polityki Platforma twierdzi, że wszystko zależy od słów prezesa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t113790.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zabojstwo;w;biurze;pis;politycy;obarczaja;sie;wina,21,0,695573.html) Zabójstwo w biurze PiS. Politycy obarczają się winą PiS uważa, że to Platforma rozpętała kampanię nienawiści. Premier wzywa do powstrzymania emocji.
Tagi: zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz