Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: rekonstrukcja rządu w listopadzie

0
Podziel się

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze w listopadzie dojdzie do
rekonstrukcji rządu. Na pewno przed 1 grudnia - zapewniał Tusk w piątek w rozmowie z dziennikarzami
w Sejmie.

bErGUmjp

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze w listopadzie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Na pewno przed 1 grudnia - zapewniał Tusk w piątek w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

_ - Tak, jak mówiłem miesiąc temu, dwa miesiące temu, pół roku i rok temu - rekonstrukcja będzie w listopadzie tego roku _ - powiedział Tusk dziennikarzom. Na uwagę, że już jest listopad, odparł: _ Ale nie mamy jeszcze grudnia _. _ Jak będzie (rekonstrukcja), to państwa oczywiście powiadomię o jej kształcie _ - dodał.

_ W listopadzie, a więc prawdopodobnie przed 23 lub po 23, ale na pewno przed 1 grudnia _ - podkreślił szef rządu.

bErGUmjr

Na 23 listopada zaplanowana jest konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej.

W ostatnich dniach wicepremier Jacek Rostowski powiedział, że potrzebna jest daleko idąca odnowa ekipy rządowej. Chodzi o to - mówił - by rząd nabrał nowej energii w działaniu i możliwe było zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w 2015 r. W wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _ Rostowski mówił, że nie chciałby być ministrem finansów trzecią kadencję.

Według informacji PAP ze źródeł we władzach PO rekonstrukcja rządu mogłaby objąć ministrów: sportu - Joannę Muchę, administracji i cyfryzacji - Michała Boniego, finansów - Jacka Rostowskiego, edukacji - Krystynę Szumilas i nauki - Barbarę Kudrycką.(PAP)

ajg/ par/ mow/

bErGUmjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)