Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twardowski: prezes NFZ wystąpił o zmianę planu finansowego na 1,4 mld zł

0
Podziel się:

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wystąpił o
zmianę planu finansowego na łączną kwotę 1,4 mld zł; pieniądze
mają być przeznaczone na sfinansowanie dodatkowych świadczeń
zdrowotnych - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister
zdrowia Marek Twardowski.

*Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia wystąpił o zmianę planu finansowego na łączną kwotę 1,4 mld zł; pieniądze mają być przeznaczone na sfinansowanie dodatkowych świadczeń zdrowotnych - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Twardowski. *

Odpowiadał on na pytanie Marka Balickiego (LiD) w sprawie podwyżek dla pracowników służby zdrowia. Twardowski zaznaczył, że w związku ze zwiększeniem z 10 do 12 zł wyceny punktu rozliczeniowego, na podstawie którego wyliczane są świadczenia, wystąpił "pewien deficyt środków, potrzebnych do tego celu".

Przypomniał, że w ostatnich miesiącach uproszczono zasady kontraktowania dla szpitali, dotyczące wymogów przy dyżurach medycznych, a także uruchomiono wypłaty za nadwykonania w przypadku ugód sądowych. Dodał, że zwiększono także liczbę lekarzy rezydentów i podniesiono ich pensje.

Zaznaczył także, że pensje pracowników służby zdrowia są kształtowane w porozumieniu z kierownikami zakładów zdrowotnych, a obecnie obowiązujące przepisy nie dają możliwości zawarcia przez lekarzy ponadzakładowego układu zbiorowego, co postuluje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.(PAP)

dom/ la/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)