Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Twój Ruch: niech szef MSW zareaguje na incydent w siedzibie Krytyki Politycznej

0
Podziel się

Zarząd Krajowy Twojego Ruchu zaapelował we wtorek do szefa MSW Bartłomieja
Sienkiewicza o reakcję na poniedziałkowy incydent w siedzibie Krytyki Politycznej. "Brak reakcji
będzie oznaczał eskalację tego typu incydentów" - napisali w liście politycy partii.

bErwLyVx

*Zarząd Krajowy Twojego Ruchu zaapelował we wtorek do szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza o reakcję na poniedziałkowy incydent w siedzibie Krytyki Politycznej. "Brak reakcji będzie oznaczał eskalację tego typu incydentów" - napisali w liście politycy partii. *

W apelu w formie listu otwartego do ministra czytamy, że projekcja filmowa w siedzibie KP została zakłócona przez wrzucenie świec dymnych i pudełek o nieznanej zawartości z hasłem "bomba".

W poniedziałek portal gazeta.pl informował, że nieznani sprawcy zaatakowali wieczorem w siedzibie Krytyki Politycznej na ul. Foksal widzów filmu "Ona mnie nienawidzi" o tematyce LGBT.

bErwLyVz

Zarząd Krajowy TR w apelu do Sienkiewicza napisał: "Panie ministrze! Po oburzających zajściach na tle rasowym, które miały miejsce w Białymstoku, zapowiedział Pan stanowczo środowiskom nacjonalistyczno-faszystowskim, że aparat państwa +po nich idzie+. Nie chcemy przesądzać o skuteczności Pańskich zapowiedzi. Mamy jednak wrażenie, że środowiska faszystowskie i neonazistowskie niezbyt się nimi przejęły i to raczej one idą po Pana".

Według polityków tej formacji, dowodem na to jest poniedziałkowe "skandaliczne zajście" w siedzibie Krytyki Politycznej.

"Panie ministrze! Czas na skuteczne i stanowcze działania. Brak reakcji będzie oznaczał eskalację tego typu incydentów. Czy czekamy, aż poleje się krew? Czy musi dojść do prawdziwego zamachu bombowego, żeby minister spraw wewnętrznych i cały aparat państwa otrząsnął się z letargu?" - pyta TR w liście do Sienkiewicza.

W piśmie napisano też m.in., że "państwo, które poprzez brak reakcji na tego typu incydenty, faktycznie na nie przyzwala, samo wkrótce stanie się ofiarą neofaszystowskiego i nacjonalistycznego terroru". "Czy tego chcemy? Panie Ministrze! Czekamy na Pana stanowisko w tej sprawie, a przede wszystkim na faktyczne, stanowcze kroki resortu" - czytamy w apelu.

bErwLyVF

P.o. rzecznika prasowego MSW Paweł Majcher, poproszony o komentarz do apelu TR, powiedział, że nie wpłynął on do ministerstwa. "Więc trudno na razie cokolwiek komentować" - dodał.

W poniedziałek szef resortu administracji i cyfryzacji Michał Boni wraz z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem uczestniczył w Płocku w naradzie wojewodów i komendantów policji z całego kraju. Boni podkreślił, że jest zadowolony z "bardzo dobrych działań" przygotowujących policję do reagowania na wszelkie akty mowy i zachowania nienawiści. Komendant Główny Policji Marek Działoszyński poinformował, że w zakresie przeciwdziałania tym zjawiskom przeszkolono dotychczas 65 tys. funkcjonariuszy, wprowadzono też specjalny poradnik antydyskryminacyjny. (PAP)

sdd/ eaw/ as/

bErwLyWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)