Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Twoja Klisza z Powstania" - siódma edycja fotograficznej gry miejskiej

0
Podziel się:

Jak wyglądała codzienność na powstańczym Mokotowie i dlaczego zalecano
przytulać się do drzew podczas bombardowania to niektóre z pytań, na które odpowiedzi będą szukać
uczestnicy sobotniej fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania".

Jak wyglądała codzienność na powstańczym Mokotowie i dlaczego zalecano przytulać się do drzew podczas bombardowania to niektóre z pytań, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy sobotniej fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania".

Gra organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się w sobotę w godzinach popołudniowych. Będzie elementem obchodów 69. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Siódma edycja gry nosi nazwę "Marszem przez Mokotów" i właśnie w obrębie tej dzielnicy uczestnikom przyjdzie zmierzyć się z 5-kilometrową trasą, na której znajdą się miejsca, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Do zadań należy rejestracja poszczególnych zdarzeń na trasie oraz wykonanie zdjęć w czterech kategoriach konkursowych: zdjęcie reportażowe, obiekt w ruchu, detal i portret w punkcie finałowym. Znaczenie będzie miał także czas przebycia całej trasy.

Zdjęcia będą ocenianie przez profesjonalne jury podczas uroczystego finału organizowanego na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych na uczestników czeka koncert brytyjskiej piosenkarki polskiego pochodzenia Katy Carr - artystki, która zyskała ogromną sympatię Polaków wykonując utwory, dla których inspiracją były losy członków polskiego ruchu oporu. Jej czwarty album "Paszport" został nagrany w 2012 w 70. rocznicę brawurowej ucieczki Kazimierza Piechowskiego z Auschwitz.

Mokotów zapisał się w historii pamięci powstania warszawskiego jako dzielnica, która od pierwszych chwil chwyciła za broń, jednak lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie wielu obiektów silnie obsadzonych przez Niemców, sprawiła odcięcie Mokotowa od innych rejonów walczącej stolicy. Jednak, mimo naporu Niemców, broniła się przez 58 dni, do 27 września. Na jego ulicach powstał słynny "Marsz Mokotowa" i koncertował Mieczysław Fogg.

W grze może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na stronie rejestracja.1944.pl (liczba miejsc ograniczona). Można startować zarówno indywidualnie, jak i w zespołach. Jedynym wymogiem jest posiadanie aparatu i zgoda rodzica lub opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich.

Pierwsza edycja gry "Twoja Klisza z Powstania" odbyła się w 2007 r. Inspiracją do stworzenia pierwszej edycji były zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego - olimpijczyka i fotografa amatora. W poprzednich edycjach uczestnicy pokonali łącznie trasę o długości ponad 35 km i wykonali ok. 4 tys. zdjęć.

Patronem medialnym obchodów 69. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego jest Polska Agencja Prasowa. (PAP)

mjm/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)