Notowania

gazprom
27.02.2008 09:34

Tymoszenko tłumaczy się z długu

Premier Ukrainy przesłała prezydentowi Juszczence raport o spłacaniu gazowego długu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

_ - Premier Ukrainy Julia Tymoszenko przekazała prezydentowi Wiktorowi Juszczence raport na temat spłacania długu gazowego wobec rosyjskiego Gazpromu _- oświadczyła szefowa biura prasowego ukraińskiego prezydenta, Łarysa Mudrak.

Po telefonicznej rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Juszczenko przesłał Tymoszenko telegram, w którym zobowiązał rząd do całkowitego zwrotu zaległych należności za rosyjski gaz do środy do godz. 8 czasu polskiego.

Bliski współpracownik Tymoszenko, wicepremier Ołeksandr Turczynow oświadczył wczoraj, że rząd przekazał państwowej firmie Naftohaz pieniądze na uregulowanie długu.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Dziś Naftohaz Ukrainy rozliczył się z długów za ubiegły rok. Jest mi bardzo przykro, że Ukraina zapłaciła te miliardy hrywien pośrednikom za długi sztucznie utworzone przez poprzedników _ - powiedział Turczynom majac na myśli rząd kierowany przez lidera prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Tymczasem UkrGazEnergo (UGE), spółka pośredniczącej w rosyjsko- ukraińskim handlu gazem firmy RosUkrEnergo (RUE) i ukraińskiej kompanii Naftohaz zaprzeczyła jakoby dług wobec Gazpromu został uregulowany.

Rosyjski Gazprom ponownie zagroził, że w razie niespłacenia długów za gaz dostawy tego paliwa dla Ukrainy zostaną ograniczone.

Tagi: gazprom, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz