Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uczestnicy debaty: leczenie niepłodności to nie tylko in vitro

0
Podziel się:

Leczenie niepłodności to nie tylko in vitro,
to często metoda ostatniej szansy, poprzedzona długim i bolesnym
leczeniem - przekonywali uczestnicy wysłuchania obywatelskiego na
temat in vitro.

Leczenie niepłodności to nie tylko in vitro, to często metoda ostatniej szansy, poprzedzona długim i bolesnym leczeniem - przekonywali uczestnicy wysłuchania obywatelskiego na temat in vitro.

"Szanowni państwo, proszę wybić sobie z głowy, że do in vitro podchodzi się, ponieważ jest to łatwa i szybka droga. In vitro jest metodą ostatniej szansy na biologiczne dziecko, a decyzja podejścia do in vitro jest zawsze przemyślana, szczególnie u nas w kraju, gdzie nie ma refundacji" - mówiła Monika Adamczyk-Popławska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, matka dziecka poczętego dzięki in vitro.

Uczestnicy debaty zwracali uwagę na to, że projekt ustawy na temat in vitro autorstwa Jarosława Gowina drastycznie zmniejszy skuteczność tej metody.

Jak mówiła Magdalena Muszyńska, która przygotowuje się do trzeciej procedury in vitro, do obaw, czy uda się jej odłożyć pieniądze na kolejny zabieg, doszła jeszcze jedna - czy zdąży przed wprowadzeniem ustawy. "Bo ta ustawa to nie jest żaden kompromis, jak twierdzi poseł Gowin. To próba zlikwidowania in vitro w Polsce" - powiedziała.

"Moja niepłodność nie jest konsekwencją ani skutkiem, jest pechem stanięcia w niewłaściwym szeregu statystycznym, w którym obok mnie stoją trzy miliony Polaków .(...) Czy musicie państwo stawać przed grupą obcych ludzi, aby przekonać ich, że warto ich leczyć?" - pytała Anna Krawczak, będąca w ciąży uzyskanej drogą in vitro.

Uczestnicy debaty wyrazili oburzenie z powodu obrażania dzieci poczętych metodą in vitro i postanowili powołać stowarzyszenie, które będzie ich bronić. (PAP)

akw/ aja/ bno/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)