Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: Buzek otworzy 1 lipca biuro PE we Wrocławiu

0
Podziel się

Pierwszego dnia polskiej prezydencji w Radzie UE, 1 lipca, przewodniczący
Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oficjalnie otworzy biuro informacyjne PE we Wrocławiu -
poinformował PAP w czwartek rzecznik Buzka.

bEgtRpTp

Pierwszego dnia polskiej prezydencji w Radzie UE, 1 lipca, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oficjalnie otworzy biuro informacyjne PE we Wrocławiu - poinformował PAP w czwartek rzecznik Buzka.

"Bardzo się cieszę, że inauguracja anteny biura informacyjnego PE we Wrocławiu zbiegnie się z inauguracją polskiej prezydencji. To symboliczna data. Jestem przekonany, że nasze biuro będzie niestrudzenie pracowało na rzecz mieszkańców Wrocławia, jak i całej południowo-zachodniej Polski" - oświadczył Jerzy Buzek.

Decyzja, że to we Wrocławiu znajdzie się drugie po Warszawie biuro informacyjne Parlamentu Europejskiego, zapadła w styczniu rok temu. O wyborze miasta zdecydowali w głosowaniu polscy europosłowie.

bEgtRpTr

Biuro informacyjne PE w Wrocławiu będzie mieć charakter regionalny, będąc anteną biura warszawskiego. Biura PE w krajach członkowskich zajmują się promocją, służą pomocą dziennikarzom, organizują panele dyskusyjne i konferencje z udziałem eurodeputowanych, publikują materiały informacyjne o PE i Unii Europejskiej.

We wszystkich dużych krajach UE są przynajmniej dwa biura informacyjne PE, a w Polsce było na razie tylko jedno. W Niemczech są trzy (w Berlinie, Bonn i Monachium), we Francji dwa (w Paryżu i Marsylii), podobnie w Hiszpanii (w Madrycie i Barcelonie), we Włoszech (w Rzymie i Mediolanie), w każdym regionie Wielkiej Brytanii.(PAP)

icz/ kot/

bEgtRpTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)