Notowania

żywność
23.04.2008 11:11

UE i Japonia zaniepokojone drogą żywnością

Wzrost cen żywności i ropy zagraża kondycji światowej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Unia Europejska i Japonia są silnie zaniepokojone wzrostem cen żywności i ropy naftowej - głosi komunikat, wydany po szczycie UE - Japonia w Tokio.

Uczestnikami organizowanego corocznie spotkania byli premier Japonii Yasuo Fukuda oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier Słowenii Janez Jansza, którego kraj sprawuje obecnie półroczne rotacyjne przewodnictwo Unii Europejskiej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Żywność zdrożała o 40 procent ]( http://news.money.pl/artykul/zywnosc;zdrozala;o;40;procent,118,0,337270.html )
* [ Nadciąga czas drogiego jedzenia ]( http://news.money.pl/artykul/nadciaga;czas;drogiego;jedzenia,91,0,335707.html )

- _ Uczestnicy szczytu z silnym zaniepokojeniem odnotowali wzrostowe trendy cen naturalnych zasobów i towarów, w szczególności cen żywności i ropy, co może osłabić wzrost gospodarki światowej oraz wywrzeć negatywny wpływ na kraje rozwinięte i rozwijające się. Podkreślili pilną potrzebę zajęcia się tą kwestią, szczególnie w świetle jej ostrego oddziaływania na wysiłki krajów rozwijających się na rzecz przezwyciężania ubóstwa _ - głosi komunikat.

W komunikacie strony wyrażają opinię, iż niezbędne jest _ wysoce ambitne i wiążące podejście _, by wygasający w 2012 protokół z Kioto został zastąpiony - _ uczciwym i elastycznym _ porozumieniem o zapobieganiu zmianom klimatu.

Tagi: żywność, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz