Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport
15.09.2007 17:10

UE: Raport: w Hiszpanii najbardziej zmniejszyła się liczba śmiertelnych wypadków drogowych

W Hiszpanii najbardziej ze wszystkich krajów UE zmniejszyła się w pierwszym półroczu 2007 liczba wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym, o ponad 13 proc. - wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Hiszpanii najbardziej ze wszystkich krajów UE zmniejszyła się w pierwszym półroczu 2007 liczba wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym, o ponad 13 proc. - wynika z najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). *

Drugim krajem, w którym spadła liczba wypadków śmiertelnych, były Włochy - o 4,3 proc.

Dramatyczny wzrost liczby takich wypadków nastąpił w krajach skandynawskich, z Danią i Finlandią na czele - o ponad 40 proc.; w Szwecji - o 7,3 proc.

Raport zwraca uwagę, że coraz więcej wypadków samochodowych ze skutkiem śmiertelnym jest w nowych krajach UE - w Polsce nastąpił wzrost o 17,4 proc., w Czechach także o ponad 17 proc., w Słowenii - o 12 proc., na Cyprze o 10 proc.

W Hiszpanii w lipcu ub.r. zaostrzono sankcje wobec kierowców łamiących przepisy, wprowadzając punkty karne obok dotychczasowych kar, takich jak mandaty bądź odbieranie prawa jazdy za poważne wykroczenia. Teraz 12 punktów karnych oznacza utratę prawa jazdy na pół roku.

Za prowadzenie pod wpływem alkoholu można otrzymać 6 punktów, za rozmawianie przez telefon komórkowy podczas jazdy - 3 punkty.

Jednocześnie trwają dyskusje nad sposobami poprawy sytuacji na drogach i potrzebą ograniczania prędkości.

Grażyna Opińska (PAP)

opi/ mc/

Tagi: raport, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz