Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE uznaje wybory w Osetii Południowej za bezprawne

0
Podziel się

Czeskie przewodnictwo Unii Europejskiej
uznało w poniedziałek wybory parlamentarne w Osetii Południowej -
separatystycznej republice Gruzji, za "bezprawne".

bEjcCWid

Czeskie przewodnictwo Unii Europejskiej uznało w poniedziałek wybory parlamentarne w Osetii Południowej - separatystycznej republice Gruzji, za "bezprawne".

"UE nie uznaje legalności +wyborów+, ani ich rezultatów. Organizowanie tych wyborów było bezprawne i stanowi zaprzeczenie pokojowego oraz trwałego uregulowania sytuacji w Gruzji" - głosi komunikat ogłoszony przez czeskie przewodnictwo UE.

"UE potwierdza swe silne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Gruzji w ramach granic uznanych przez społeczność międzynarodową" - podkreśla się w komunikacie.

bEjcCWif

W niedzielnych wyborach w Osetii Południowej zwyciężyły partie wspierające prorosyjskiego przywódcę republiki Eduarda Kokojty.

Było to pierwsze głosowanie od rosyjsko-gruzińskiej wojny z sierpnia 2008 roku o kontrolę nad tym 50-tysięcznym regionem. Lokalna opozycja nazwała wybory "niezgodnymi z prawem", a Gruzja - "farsą" i "błazenadą".

Do tej pory niepodległość zarówno Osetii Południowej, jak i drugiego separatystycznego regionu Gruzji - Abchazji, uznały jedynie Rosja i Nikaragua. (PAP)

jo/ ap/

bEjcCWil

1535

bEjcCWiG
wybory
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)