Notowania

ukraina
09.11.2009 14:58

Ukraina: 65 przypadków zachorowań na grypę A: H1N1

Na Ukrainie ujawniono dotychczas 65 przypadków zachorowań na grypę A/H1N1, wśród których 14 było śmiertelnych - podał w poniedziałek naczelnik Centrum Statystyki Medycznej przy ministerstwie zdrowia w Kijowie, Mychajło Hołubczikow.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na Ukrainie ujawniono dotychczas 65 przypadków zachorowań na grypę A/H1N1, wśród których 14 było śmiertelnych - podał w poniedziałek naczelnik Centrum Statystyki Medycznej przy ministerstwie zdrowia w Kijowie, Mychajło Hołubczikow. *

Jeszcze w miniony piątek władze informowały o 32 zarażonych A/H1N1 i 14 zmarłych.

Przebywająca na Ukrainie misja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma jeszcze ostatecznych danych w tej sprawie. Przypuszcza jednak, że Ukraina została objęta epidemią grypy A/H1N1.

"Musimy być przygotowani do tego, że mamy do czynienia z wybuchem epidemii, która może potrwać kilka tygodni, jak i kilka miesięcy" - powiedział w poniedziałek szef misji Jukka Pukkila.

W ubiegłym tygodniu po przybyciu do Kijowa wysłannicy WHO stwierdzili, że najprawdopodobniej "większość przypadków grypy na Ukrainie wywołana jest przez wirus A/H1N1".

W poniedziałek ukraiński resort zdrowia podał, że liczba chorych na grypę i infekcje dróg oddechowych na Ukrainie zbliża się już do miliona. Wskutek epidemii zmarło dotychczas 155 osób, w tym 11 w ciągu minionej doby.

W związku z licznymi zachorowaniami 30 listopada władze Ukrainy ogłosiły kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i zdecydowały o zamknięciu na trzy tygodnie wszystkich placówek oświatowych w całym kraju. Wydano także zakaz przeprowadzania imprez masowych.

Przedstawiciele prezydenta Wiktora Juszczenki nie wykluczali, że w kraju zostanie wprowadzony nawet stan wyjątkowy. Jednak sam szef państwa oświadczył w niedzielę, że na razie nie ma ku temu podstaw.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ awl/ ro/

Tagi: ukraina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz