Notowania

ukraina
31.10.2009 12:56

Ukraina: A: H1N1 - znów sprzeczne dane o liczbie zarażonych i zmarłych

Przedstawiciele ukraińskich władz nadal nie są w stanie podać jednej, zweryfikowanej liczby osób, zarażonych i zmarłych wskutek zachorowań na grypę A/H1N1.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przedstawiciele ukraińskich władz nadal nie są w stanie podać jednej, zweryfikowanej liczby osób, zarażonych i zmarłych wskutek zachorowań na grypę A/H1N1. *

"Dziś potwierdzono laboratoryjnie 13 przypadków (zarażenia A/H1N1) i jeden przypadek śmiertelny" - oświadczył w sobotę minister zdrowia Wasyl Kniazewycz.

Wcześniej sekretarz prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) Raisa Bohatyriowa informowała, że obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono na Ukrainie u 16 osób. Według niej zmarły cztery osoby.

Na stronie internetowej ministerstwa zdrowia w Kijowie nadal widnieje komunikat, zgodnie z którym ogólna liczba chorych na ostre infekcje dróg oddechowych lub grypę w piątek rano wynosiła ponad 81 tys. osób, w tym 33,5 tys. dzieci.

Figuruje tam też informacja o 33 ofiarach śmiertelnych ostrych infekcji dróg oddechowych lub grypy. Danych na temat chorych na nową grypę lub zmarłych wskutek wirusa A/H1N1 nie wyodrębniono.

Tymczasem, według nieoficjalnych źródeł, na które powołuje się w sobotę stacja telewizyjna "5.Kanał" liczba ofiar śmiertelnych epidemii grypy sięga już 41 osób.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mw/ ura/

Tagi: ukraina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz