Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
25.11.2009 15:45

Ukraina: Niesolidni dłużnicy banków nie wyjadą za granicę

Ukraińskie władze rozszerzają listę osób, które w związku z niewypełnianiem zobowiązań finansowych mają sądowy zakaz opuszczania kraju. Po przedsiębiorcach zalegających z wypłatami wynagrodzeń dla pracowników zakaz wyjazdów za granicę objął osoby, które nie spłacają kredytów bankowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ukraińskie władze rozszerzają listę osób, które w związku z niewypełnianiem zobowiązań finansowych mają sądowy zakaz opuszczania kraju. Po przedsiębiorcach zalegających z wypłatami wynagrodzeń dla pracowników zakaz wyjazdów za granicę objął osoby, które nie spłacają kredytów bankowych. *

Od początku roku sądy wydały 600 decyzji, na mocy których dłużnicy banków nie mogą wyjechać z Ukrainy, póki nie uregulują swych należności - podała ukraińska Straż Graniczna w komunikacie opublikowanym na swej stronie internetowej. "53 takie decyzje zostały wykonane" - podkreślono.

Dwa tygodnie temu minister sprawiedliwości Ukrainy Mykoła Oniszczuk informował, że sądowy zakaz opuszczania kraju objął dyrektorów ponad 2,6 tys. firm, którzy wstrzymują wypłaty swoim pracownikom.

"Decyzję sądu przekazujemy służbom granicznym i staje się ona podstawą do odmowy prawa wyjazdu takiej osoby poza granice Ukrainy. Nikogo nie interesuje, że ma ona bilet i wizę" - powiedział wówczas minister.

Oniszczuk relacjonował, że od początku roku do września do ukraińskich sądów nadeszło prawie 9 tys. wniosków w sprawie ukarania szefów przedsiębiorstw.

"Rozpatrzono 4800 takich podań, z czego 2682 pozytywnie" - podkreślił.

Zdaniem ministra sądowy zakaz opuszczania kraju jest bardzo "efektywnym środkiem", który "przeważnie rozwiązuje" problem zadłużenia firm wobec pracowników.

Jarosław Junko(PAP)

jjk/ mmp/ kar/

Tagi: banki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz