Notowania

wiadomości
27.02.2014 10:51

Ukraina: Parlament na początek zrehabilitował więźniów politycznych

Ukraina) - Parlament Ukrainy przyjął w czwartek ustawę o rehabilitacji więźniów politycznych, którzy wcześniej zostali amnestionowani - pisze agencja Interfax-Ukraina. Na porządku dziennym czwartkowego posiedzenia jest głosowanie nad składem i programem rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ukraina) - Parlament Ukrainy przyjął w czwartek ustawę o rehabilitacji więźniów politycznych, którzy wcześniej zostali amnestionowani - pisze agencja Interfax-Ukraina. Na porządku dziennym czwartkowego posiedzenia jest głosowanie nad składem i programem rządu. *

Głosowanie, które wyłoni nowy rząd w Kijowie, w tym premiera, i zatwierdzi program działań gabinetu, jest ostatnim punktem czwartkowego posiedzenia Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy.

Za przyjęciem ustawy o rehabilitacji więźniów politycznych opowiedziało się 277 z 394 deputowanych zarejestrowanych w czwartek na sali posiedzeń.

Deputowany Ołeh Laszko powiedział, że przyjęcie tej ustawy było niezbędne, gdyż postanowienie o amnestii przewidywało zwolnienie więźniów politycznych od odbywania kary, lecz nie zakładało ich rehabilitacji.

Po przegłosowaniu ustawy o rehabilitacji parlament unieważnił wcześniejsze postanowienie w sprawie amnestii.(PAP)

mmp/ ro/

int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz